Makyaj

Makyaj Malzemeleri Nasıl Temizlenir?

Makyaj yapmak , makyaj malzemeleri almak ne kadar güzel ise kadınlar  bunları temizlemek için aynı heves ve isteği göstermemektedir. Temizlenmeyen makyaj malzemeleri biriktikçe  kadınlarda enfeksiyon ve  hastalık riskini  gün geçtikçe arttırır. Bundan dolayı  makyaj malzemelerini rutin olarak temizleme alışkanlığı edinilmelidir. Makyaj malzemeleri nasıl temizlenir? Kısım kısım ele alarak incelediğimizde  makyaj süngerleri ile başlanabilir:  Makyaj süngerlerini maximum 3 ay kullanma hakkınız vardır. Daha sonrası ise bakteriler ve mikrop için bulunmaz bir yerleşim yeri olaraktır. Haftada  bir temizlenmesi gereken süngerleri antibakteriyel  sabunlarla ozel makyaj temizleme solusyonları ile temizleyip tırtıklı olmayan bir zeminde kurutabilirsiniz.

Makyaj fırçaları  makyaj uygulamada temel aparatlardandır. Çok ucuz olmayan bu malzemeleri uzun süre kullanabilmek için temizliğine dikkat etmeli ve nazik kullanmalıyız. Fırçaları  en geç 15 günde bir  süngerlerde olduğu gibi antibakteriyel sabunlarla yada fırçalar için olan özel solüsyonlarla ılık suyla birlikte fırçaların kıl kısmına zarar vermeden hafif hafif ovalayarak temizlemeliyiz.   Fırçalarda En büyük sorun ise kururken  kılların bozularak yada   şekli dışında kuruyarak deforme olmasıdır. Bundan dolayı  fırçayı kuruturken düz bir zeminde kurutmak daha doğrudur. Cımbızla, kirpik kıvırıcılar da temizlenmesi gereken malzemelerdendir. Islak nemli bir bez ile silinebilirler yada  yukarıda bahsettiğimiz solusyonlarla yıkanıp kurulanabilirler. Makyaj çantalarını temizlemek olmazsa olmazlardandır. Çok çabuk kirlenen bu çantalar antibakteriyel mendillerle yıkanabilir. Çamaşır makinesine atılabilen bir çanta ise makinede  deterjansız olarak temizleyebilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu