Makyaj

Makyaj Fırçası Çeşitleri

Makyaj kadınların vazgeçilmezidir. Her kadın makyajı güzel görünmek için yapar. Fakat doğru teknikle ve doğru makyaj fırçası kullanarak uygulanmadığında güzel değil kötü ve komik bir görüntü ortaya çıkabilir.

Kozmetik ürünlerini uygularken doğru fırçayı kullanmak güzel makyajın en önemli sırrıdır. Bir kadın makyaj yapma konusunda ne kadar yetenekli olursa olsun ürünleri uygulamak için makyaj fırçası kullanmaya ihtiyaç duyar. Her ürün için en uygun fırça seçildiğinde kusursuz makyajı yapmak oldukça kolaylaşır.

Her fırçanın ayrı bir görevi vardır. Her biri farklı bir ürün için, farklı bir yöntemle kullanılır. Peki, makyaj fırçası çeşitleri nelerdir?

Makyaj Fırçası Çeşitleri

Pudra Fırçası

Pudra en çok tercih edilen kozmetik ürünlerinden biridir. Aynı zamanda kullanırken dikkat edilmesi gereken bir üründür. Yüzün her yerine eşit olarak sürülmediği takdirde hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkar.

Pudra fırçaları yuvarlak kesimli, yumuşak ve uzun kulları olan fırçalardır. Doğru fırça tercih edilerek uygulanan ürün doğru şekilde uygulanacaktır. Her çeşit pudra ile olaylıkla kullanılabilir.

Kapatıcı/Fondöten Fırçası

Fondöten gibi kapatıcı ürünler ciltteki lekeleri ve gözaltındaki morlukları yok etme amacıyla kullanılır. İzleri tamamen kapatmak ve gözaltlarının daha sağlıklı görünmesini sağlamak için ürünler doğru araçlarla uygulanmalıdır.

Kapatıcı fırçaları çok çeşitlidir. Ama genel olarak kılları fazla uzun değildir ve düz kesimlidir. Kapatıcının her yere eşit yayılmasını ve amacına hizmet etmesini sağlar.

Far Fırçası

Far fırçası, farın göz kapağına sürülmesi için kullanılan bir araçtır. Far fırçasının kılları yumuşak ve oldukça kısadır. Yuvarlak kesimli fırçalar tercih edilmelidir.

Far sürerken kullanılan araç iki çeşittir. Biri kısa kıllardan oluşan bir fırça iken diğeri küçük süngerimsi bir yapıdan oluşur. Sünger olan iyice yaydırmak için kullanılır. Fakat fırça olan daha çok iki ayrı renk ve tonda olan farların birbirlerine karıştırılması ve doğru bir şekilde uygulanması için kullanılır.

Ruj Fırçası (Dudak Fırçası)

Rujun daha düzgün yaydırılması ve dudak kıvrımlarını kolayca belirginleştirmek için kullanılır. Çok ince, sivri ve kısa bir yapısı vardır. Kılları oldukça yumuşaktır.

Allık Fırçası

Pudra fırçasına benzer bir araçtır. Pudra fırçasının kılları yuvarlak kesimli iken allık fırçasınınki daha düz kesimlidir. Çok sert ve çok yumuşak fırçalar tercih edilmemelidir.

Allığın yanaklara doğru şekilde sürülmesi ve iki tarafa da eşit uygulanması için doğru fırça seçilmelidir.

Kaş Fırçası

Kaşların daha bakımlı görünmesini sağlar. Bir tarafı sık, sert ve kısa kıllardan oluşur. Diğer tarafı ise küçük bir tarak şeklindedir.

Aynı zamanda rimel sürülen kirpikler kaş fırçasının tarak kısmı ile düzeltilebilir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu