Cilt Bakımı

Maden Suyu ile Yüz Temizleme Nasıl Yapılır

Cilt bakımı uygularken yapacağınız cilt temizliğinde maden suyunun cilde birçok faydası bulunmaktadır. Maden suyu ile yüz temizleme daha parlak, sık ve canlı görünecektir. İçeriğindeki mineraller sayesinde cildinizdeki zararlı olan toksinlerin atılmasını sağlayan ve daha genç görünüm kazandıran bir özelliğe sahiptir. Maden suyu günlük cilt bakımında çok rahat kullanılabilir.

Maden suyunun cilde faydaları nelerdir?

  • Maden suyu içeriğinde bulunan birçok asit cilt üstündeki bakterilerin temizlenmesine, gözeneklerin açılmasına ve cildin hava almasına yardımcı olacaktır.
  • Cildinizin daha gergin ve sık görünmesini sağlayacaktır.
  • Cilt bakımında maden suyu daha parlak, daha canlı ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacaktır.
  • Cilt üzerinde oluşan yağ ve toksinlerin temizlenmesine yardımcı olur.
  • Cildi besleyen maden suyu makyaj temizlerken de göz çevresinde uygulanması hassas bölgenin beslenmesini sağlayacaktır.
  • Cildinizde oluşan sivilce ve aknelerin yok olmasına yardımcı olacaktır.

Maden Suyu ile Yüz Temizleme Tarifleri

Yüz Temizleme Tarifi 1: Yüzünüzü ılık suyla yıkadıktan sonra yüzünüzü havluyla silerek değil bastırarak kurulayın. Bir pamuğa maden suyunu dökün ve cildinize sürün Ve bu şekilde yaklaşık on dakika bekletin. Maden suyunu sürdükten sonra yüzünüzü yıkamanıza gerek yoktur.

Yüz Temizleme Tarifi 2: Bir kap içerisine koyacağınız bir çorba kaşığı zeytinyağı içerisine bir çorba kaşığı limon suyu ve bir su bardağı maden suyunu ekleyerek güzelce karıştırın. Bir pamuk yardımıyla yüzünüzdeki aknelerin üzerine, lekelere ve sivilcilerin üzerine sürün. Bu karışımı sürdükten sonra yüzünüzü yaklaşık yarım saat kadar bekletin. Daha sonra bol ılık suyla yüzünüzü temizleyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu