Saç Bakımı

Limonun Saça Faydaları

Birçok nedenden dolayı saçlar yıpranır ve matlaşır. Özellikle saç dipleri kullanılan ürünlerden dolayı bir süre sonra nefes almamaya başlar. Bu aşamada limon kullanabilirsiniz. Limonun saça faydalarını saymakla bitiremeyiz. Öncelikle limon suyu mikropları öldürür. İsterseniz limon suyunu şampuanınıza ekleyerek kullanabilirsiniz.  Bu hem saçlarınızın limon aroması kokmasını sağlar hem de yağlı bir saça sahipseniz limon suyu kullanarak saçınızdaki yağ dengesini korumanızı sağlar.

Saçlarınıza kına, 1 adet limon ve 1 adet yumurta sarısından oluşan maskeyi uygulayabilirsiniz. Bu maskenin miktarları saçınızın uzunluğuna göre değişebilir. Bu malzemeleri karıştırarak iki saat saçınızda bekletebilirisiniz. Daha sonra saçlarınızı şampuanlayabilir ve ılık su ile durulayabilirsiniz.

Saçlarınızda kepek sorunu yaşıyorsanız bir miktar limon suyunu aynı oranda su ile seyreltip saçınıza dökebilirsiniz. Limon suyunun miktarı yine saçınızın uzunluğuyla değişebilir.  Örneğin iki bardak taze sıkılmış limon suyu kullanıyorsanız iki bardakta su kullanmalısınız. Bu işlemi haftada üç kez yaptığınızda saçlarınız daha parlak ve sağlıklı görünecektir.

Saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız Hindistan cevizi suyu ile limon suyunu karıştırarak kullanabilirsiniz. Eğer iki bardak limon suyu kullanıyorsanız iki bardak Hindistan cevizi suyu kullanmalısınız. Bu işlemi uyguladıktan sonra saçlarınızda 20 dakika bekletin. Süre sonunda ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Limon suyu asitli olduğu için su ile karıştırılmaktadır. Aksi takdirde saç dipleriniz tahriş olabilir ve yanabilir. Bir de limon suyunun ağartıcı özelliği vardır. Bu nedenle koyu saçlara sahip olan kişilerin limon suyunu kullanmamaları gerekir. Kullanıldığı takdirde limon suyunun saçta bıraktığı renk hoşunuza gitmeyecektir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu