El ve Tırnak Bakımı

Limon ile El Bakımı

İnsan vücuduna pek çok faydası bulunan limon ile el bakımı da yapabilirsiniz. Pek çok sebeple eller yıpranır ve kurur. Gerek deterjanlar gerekse soğuk hava ile nemini kaybedip çatlamaya başlar.

Bakımsız ve kötü görünen eller herkes için önemli bir sorundur. Hem nem için hem de yıpranan ellerin onarılması için limon ile ellerinize bakımı yapabilirsiniz.

Limon ile El Bakımı Faydaları

♦ Çatlakları onarır.

♦ Tırnakların sertleşmesini sağlar.

♦ Ellere nemlilik kazandırır.

♦Tırnakların daha hızlı uzamasını sağlar.

Limon Kürleri

Limon ile bakım yapmak istiyorsanız, hazırlayabileceğiniz küçük kürleri deneyebilirsiniz. Sizin için derlediğimiz tarifleri mutlaka deneyin.

Limon ile El Bakımı Tarifleri

1- Yıpranmaları Onaran Tarif

Malzemeler:

♦ Limon
♦ Limon yağı
♦ Lavanta yağı

Yapılışı:

Bir tane limonun suyunu sıkın. Üzerine bir tatlı kaşığı lavanta yağı ve bir tatlı kaşığı limon yağı ekleyin. Karışımı tüm ellerinize ve tırnaklarınıza sürün.

2- Çatlayan Elleri Onaran Tarif

Malzemeler:

♦ Limon
♦ Zeytinyağı

Yapılışı:

İki çay bardağı zeytinyağının içine yarım limon sıkın. Karışımı ellerinize iyice sürdükten sonra ellerinizi kabın içine sokun. Yirmi dakika boyunca kabın içinde masaj yapmaya devam edin. Daha sonra bol sabun ve suyla iyice yıkayın.

3- Nemlendirici ve Tırnak Sertleştirici Tarif

Malzemeler:

♦ Limon
♦ Tuz
♦ Badem yağı
♦ Ilık su

Yapılışı:

İki çay bardağı ılık suyun içine yarım limon sıkın. İki çay kaşığı tuz ve iki çay kaşığı badem yağı ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra ellerinize sürün ve beklemeye başlayın.

Bu karışımı işiniz olmayan bir gün yapmanız gerektiğini unutmayın. Çünkü iki saat ellerinizde bekletmeniz gerekmektedir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu