Cilt Bakımı

Lifting Maskesi Nedir, Nasıl Yapılır?

Cilt sağlığı için çok faydalı olan lifting maskesi cildin sıkılaşmasını sağlayan cildin toparlanmasına yardımcı olan bu maske düzenli olarak kullanıldığında mucizevi bir etki oluşturacaktır.

Genç yaşta umursanmayan cilt bakımı ilerleyen yaşla birlikte ortaya çıkan sorunlarla bakım yapılmaya başlanır. Erken yaşta yapılan bakımın yaşlanmayı tamamen geciktirmesi tartışılmaz bir gerçektir. Ancak orta ve ileri yaşlarda da uygulayacağınız doğru bakım şekilleriyle cildinizi yenileyecek, cildinizin daha genç görünmesini sağlayacak, daha net, parlak ve pürüzsüz bir görünüme sahip olacaksınız. Cilt sağlığını korumak, cildin güzelliğini daimi kılmak bakımın ihmal edilmeden düzenli aralıklarla yapılmasına bağlıdır.

İşte ciltte oluşan kırışıkları azaltan, var olan sarkmaları toparlayan ve cildin yenilenmesine yardımcı olan bir ay süreyle uyguladığınız lifting maskesinin tarifini burada bulabilirsiniz.

Liftin Maskesi Tarifi

Malzemeler:

• Yaş maya

• Süt

Yapılışı:

Lifting maskesi için bir şeker kaşığı kadar süt ve bir şeker kaşığı kadar da yaş mayaya ihtiyaç vardır.

Buzdolabında beklettiğiniz son kullanım tarihi geçmemiş yaş mayanın içerisine taze sütü ekleyin. Bir çatal yardımıyla süt ve mayanın iyice karışmasını sağlayın.

Kremsi bir hal alan maskeyi tüm yüzünüze göz çevrenize de güzelce yedirerek sürün. Bu maskeyi yüzünüzde kuruyana kadar yaklaşık 20 dakika kadar bekletin. Kuruyan maskeyi cildinizden ılık su yardımıyla cildinizi fazla hırpalamadan temizleyin.

Ardından cildinizi gül suyu sürün. 2-3 günde bir uygulayacağınız maske cildinizde herkesi kendinize hayran bırakacak bir gençleşme ve güzellik sağlayacaksınız.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu