Saç Bakımı

Leylak Yağının Saça Faydaları

Leylak yağı genellikle kokusu sebebiyle losyon, şampuan ve sabunlarda kullanılır. Pek çok temizlik maddesinin içinde de bulunur. Peki, leylak yağının saça faydaları nelerdir?

Leylak bitkisinin çiçeklerinden elde edilen leylak yağı, pek çok alanda faydalarıyla tanınır. Güzel görünümünün dışında, etrafına da geçekten güzellik katıyor. Biz, leylak yağının saça faydaları hakkında inceleme yapacağız.

Leylak yağı esansiyel bir yağ olduğu için başka bir taşıyıcı yağ ile karıştırılarak haricen kullanılır. Taşıyıcı yağ olarak zeytinyağı tercih edilebilir.

Çoğu kadının saç sorunlarıyla başı derttedir. Örneğin ne kadr saçlarımızı yıkasak da, tam anlamıyla arındığına emin olamayı. Bir türlü sokakta yapımıdan geçen kadınların saçları gibi doğal bir parlaklığa sahip olmaz. Saç derimizdeki kaşıntıdan bir türlü kurtulamayız. Bunu normal zannetsek de sıklaştığı zamanlarda tahriş edene kadar karıştırıp.

İşte tüm bu sorunlar için leylak yağı imdadımıza yetişiyor. Artık saçlarınızla si de diğer kadınları kıskandırabileceksiniz.

Leylak Yağının Saça Faydları

♦ Antiosidan özelliği taşır.

♦ Antiseptik öelliğiyle, saçları ve saç derisini derinlemesine temizler.

♦ Mantar enfeksiyonlarını itileştirir. Böylece saç derisinde oluşan mantar enfeksiyonundan kurtulabilirsiniz.

♦ Saç derisindeki kızarıklık kaşıntı ve tahrişi iyileştirir.

♦ Doğal nemlendiricidir. Saç derisini nemlendirir. Saçların yumuşamasını sağlar.

♦ Şampuanınıza damlattığınızda güel bir koku verir.

♦ Saçlaın daa canlı ve parlak örünmesini sağlar.

♦ Saç dökülmesini durdurur ve engeller.

Bunların yan sıra ateş düşürücü olarak da kullanılabilir Ayak kokuysunu geçirir. Buha yöntemi ile kullanılırsa bronşite iyi gelir.

 Leylak yağı, hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılmamalıdır.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu