Hayvan Bakımı

Lepistes Üretimi ve İletişimi

Lepisteslerin birlikte yaşayabileceği balıklar ve lepistes üretimi hakkında bilgi edinmek, akvaryum atmosferi için oldukça önemlidir.

Örneğin, erkek lepistesler daima dişi lepisteslerin peşindedir. Hatta zaman zaman bu durum onları bunaltacak seviyeye çıkar. Bu sebeple dişi lepistes sayısı, erkek lepistes sayısının en az iki katı olmalıdır. Eğer dişi lepisteslerinizden birini kaybederseniz, mutlaka yenisini alın.

Lepistesler Hangi Balıklarla Yaşar?

Lepistesler, kendi türlerinde balıklarla daha büyük bir uyum içinde yaşarlar. Bu sebeple akvaryumun düzenini bozup başka türler almamaya dikkat edin.

Neon balığı (neon tetra), çöpçü, vatoz ve rasbora balığı ile iyi anlaşabilirler.

Melek balığı gibi agresif balıklarla asla anlaşamazlar. Yırtıcı balıkları akvaryumunuza alırsanız lepistesleriniz için sağlıksız ve huzursuz bir ortam ortaya çıkacaktır.

Lepistes Üretimi

Canlı doğuran en popüler balıklardan biridir. Çok hızlı üreyen balıklardır. Lepistes üretimleri oldukça karlıdır.

Çok farklı çeşit ve renkte lepistes balığı üretmek mümkündür.

Eğer lepistes üretimi yapıyorsanız, üremeyi destekleyici yemler kullanabilirsiniz.

Yumurta anne balığın karnından çıktığı an açılır ve yavru lepistes yüzmeye başlar.

Doğdukları gün içinde beslenme zorunluluğu yoktur. Lepistesler, doğdukları gün karınlarında kalan yumurtaları kurmak ve daha rahat yüzebilmek isterler. Bu sebeple yem yemek akıllarına bile gelmez.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu