Hayvan Bakımı

Lepistes Akvaryumu

Akvaryumcuları gezerken ilk dikkatleri üzerine çeken lepistesler olur. Peki lepistes akvaryumu nasıl olmalıdır?

Boyları, farklı renleri, hızlı ve grup halinde yüzdükleri için oldukça ilgi görürler. Daha önce hiç akvaryum sahibi olmayanlara ilk olarak lepistes beslemeleri önerilir.

Lepistesler, uyumlu ve kolay üreyen balıklardır. Akvaryumun ihtiyaçlarına göre düzenlenmesi oldukça önemlidir. Alınan bitkiler ve sıcaklığı onların yaşamak için ihtiyacına göre düzenlenmelidir.

Lepistes Akvaryumu Nasıl Olmalıdır?

Eğer balıklarınızın yavrulamasını istiyorsanız büyük bir akvaryumla işe başlamalısınız. Kısa sürede yavrular da büyüyüp yavrulayacak ve diğer yavrulara yer kalmayacaktır. Akvaryum nüfusundaki artık kaliteyi de düşürür. Suyun daha hızlı kirlenmesine sebep olur.

Akvaryumunuzda ne kadar çok bitki olursa, lepistesler o kadar mutlu hisseder. Bitki sayısının azalması onları durgunlaştırır.

Aynı zamanda akvaryum bitkileri yeni doğan yavruların da saklanması içindir. Bitkilerin arasında saklanarak hayatta kalabilirler.

İç filtre ve dış filtre alınmalıdır. Özellikle zaman içinde artan nüfus, bu temizliğe daha büyük bir ihtiyaç doğmasını sağlar.

Lepistes balıkları akıntıdan pek hoşlanmazlar. Narin yapıları sebebiyle, yoğun akıntının olmadığı bir ortam hazırlanmalıdır. Doğal ortamlarında da akıntıda yaşamazlar. İç ve dış filtrenin çok yüksek çalıştırılmaması önerilir.

İnce taneli kum tercih edilmelidir. Bitkilerin daha kolay gelişip büyümesini sağlayacak kum olmalıdır.

Balıkların saklanabilecekleri kaya ve taşlar olmalıdır.

Akvaryumun içinde Java Moss bitkisi ve o bitkinin sarınacağı bir ağaç bulundurulabilir.

Eğer çok büyük bir akvaryum aldıysanız, haftada iki kez su değişimi yapılmalıdır.

Akvaryum suyunun sıcaklığı 25 ile 28 derece arasında olmalıdır.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu