Makyaj

Lens Kullananlar Nasıl Makyaj Yapmalı

Teknolojinin gelişmesi ile gözlüklerin yerini lensler almıştır .   Aslında lens kullanan  kadınların gözleri hassastır ve pek makyajı tercih etmezler. Ama yine de makyaj her kadının  vazgeçilmezidir. Peki lens kullananlar nasıl makyaj yapmalı? Doğru şekilde makyaj yapmazsanız göz sağlığınıza ciddi zararlar verebilir.  Bundan dolayı  lenslerin daima makyajdan önce takılması gerekir. Çünkü makyajdan sonra lensi takmak hem makyaj partiküllerinin lense bulaşmasına hem de makyajın bozulmasına neden olabilir.

Peki neler kullanmalıyız? Pudra olarak toz pudraları tercih etmek  yerine sıkıştırılmış  kompakt pudralar  kullanılmalıdır. Böylece toz partiküllerinin göze kaçması engellenmiş olur. Renklendirici ve allık kullanırken büyük ve yumuşak kılları olan bir fırça kullanarak ve allığı fazla almadan sürmelisiniz.  Gözünüzü bu işlem sırasında kapalı tutmanızda fayda vardır.  Rimel kullanırken çok fazla bir sorun olmamaktadır. Çoğu rimel türü  lens kullananlar için uygundur.  Fakat  Eyeliner çekerken dikkatli olmak gerekir. Sıvı veya kalem şeklindeki eyelinerlar gözün iç kısmına ve mümkünse alt kısmına sürmemek gerekir. Kullanacaksanız eğer yumuşak uçlu kalem eyelinerları kullanmanız gerekir.  Göz farı ise lens kullananlarda en büyük sıkıntılardandır. Kesinlikle toz göz farları kullanılmamalıdır.  Sıvı  göz farlarını kullanmakta büyük yarar göreceksiniz. Hem toz yapmaz hem de kullanımı kolaydır.  Farı uygularken  ucu süngerli bir aparat kullanılmalı ve aparata çok fazla far alınmamalıdır.  Geniş ve enlemesine darbeleri tercih etmemeniz gerekir . Bunun yerine boyuna ve kısa darbelerle farı uygulamanız  daha güzel ve doğru uygulamanızı sağlar. Göz sağlınızı korumak için bu ufak tüyolara uymanız daha güzel sağlıklı olmanızı sağlayacaktır.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu