Beslenme Diyet

Lahana Çorbası Diyeti

Çok yakın tarihte düğünü olanlar ya da çok önemli bir davete katılacaklar için veya kilo problemi yüzünden ameliyat olamayan hastalar için şok diyet olan lahana çorbası diyeti çok etkili fakat titizlikle uygulanması gereken bir diyettir.

Bu diyet vücudun çok hızlı bir şekilde yağ yakması bakımından oldukça önemlidir. Yediğiniz miktar arttıkça etkisi artan lahana çorbası diyeti bir haftada 5 ile 8 kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Ancak diyetin kuralları çok katıdır ve bu kuralların dışına çıkılması kilo verilmesini kesinlikle engeller. Bu diyeti yapmayacak olanların içmesi tavsiye edilmez. Peki, lahana çorbası diyeti nasıl yapılır?

Bu çorba için orta boyda bir adet lahana,  adet soğan, 1-2 domates, 2 yeşilbiber ve bir demet maydanoz ufak ufak olarak kesildikten sonra tencereye koyulur ve üzerini bir parmak geçene kadar su eklenir. Çorbanın içine az tuz, pul biber ve et suyu kullanılması serbesttir. İlk 10 dakika altı sonuna kadar açılır, kaynadıktan sonra hafif kısılarak malzemeler yumuşayana kadar pişirilir. İstediğiniz kadar, acıktıkça yiyebileceğiniz lahana çorbasının sınırı yoktur. Çünkü ne kadar çok yerseniz o kadar çok zayıflarsınız.

Yedi gün uygulanması gereken diyete devam edilecekse mutlaka iki gün ara verilmelidir. Ayrıca sık sık su tüketimine dikkat edilmelidir. İhmal edilmemelidir. Çünkü az su tüketimi aşırı halsizliğe neden olabilir. Ayrıca bu diyet uygulanırken kesinlikle alkol kullanılmamalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu