Hayvan Bakımı

Kuş ve Kuş Kafesi Temizliği

Kuşun sağlıklı bir yaşam sürmesi için yaşam alanının temizliği oldukça önemlidir. Anlaşıldığı üzere kuş kafesi temizliği, kuş bakımında en önemli husustur.

Kafesi nasıl ve ne kullanarak temizleyeceğinizi ne kadar iyi bilirseniz, o kadar doğru uygulama yaparsınız.

Kuşunuzun yaşam alanı, beslenmesi ve sağlığı sizin elinizdedir. Doğru bakımı yapılan bir kuş seksen yıla kadar bile yaşayabilir.

Kuşunuzun uzun ömürlü olması için doğru beslenmeli, ihtiyacı olan yaşam alanı sağlanmalı ve düzenli olarak temizliği yapılmalıdır. Kafesi ve kuşunuzu nasıl temizleyeceğinizi bilmiyorsanız gözünüz korkmasın. Kısa ve kolay bir işlemle kuşunuz için en sağlıklı ve temiz ortamı sağlayabilirsiniz.

Kuş Kafesi Temizliği

Kafesin içindeki her şey sıcak ve sabunlu suda yıkanmalıdır. Bunun yerine bulaşık makinesinde de yıkanabilir.

Dezenfekte etmek için bir galon suyun içine yarım kapak çamaşır suyu eleyerek de temizleyebilirsiniz. Bu temizlik ile hastalıkları ve besin bozulması problemini önler.

Kuşların Temizliği

Tüylerin temizliği çok önemlidir. Bunun için iki ayrı yöntem kullanabilirsiniz. Mineralli hazır kuş bakımı spreyleri bu iş için en uygun seçimlerden biridir. Onun yerine temizlik spreyi saf su olarak tercih edilebilir.

Kuşlar suyla oynamayı çok sever. Bu sebeple kış ayları dışında, diğer üç mevsim kuş banyosunu kafeste tutabilirsiniz.

Hem suyla oynamasını hem de temizliğini sağlamak için oldukça önemli bir etkendir. Fakat kafesin temizliği düzenli olarak yapılmalıdır. Aksi takdirde kuş banyosu kullanımı daha olumsuz sonuçlara sebep olabilir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu