Hayvan Bakımı

Kuş Oyuncakları

Kuşunuzun sağlığı, temizliği, yaşam alanı ve beslenmesi çok önemlidir. Fakat mutluluğu çok daha önemlidir. Ona kuş oyuncakları alarak eğlenmesini destekleyebilirsiniz.

Oyuncaklarla oynaması onun için oldukça önemlidir. Fakat aldığınız oyuncağın yapısına dikkat etmezseniz, eğlence ölümle sonuçlanabilir. Kuşların toksik maddelerden uzak durması ve yutamayacağı şeylerle oynaması gerektiğini unutmamalısınız.

Kuş dostunuza alacağınız oyuncağın nasıl olması gerektiğini birlikte inceleyelim. Yanlış oyuncağın bile onun hayatı için risk oluşturacağını unutmayalım.

Kuş Oyuncakları

Kuşların oyuncaklarla oynaması, zihinsel ve fiziksel egzersizler için oldukça faydalıdır. Fakat oyuncak seçiminde en önemli kriter kuşunuzun sağlığı olmalıdır.

Oyun deyip geçmeme gerekir. İçeriğindeki maddeler onun sağlığını tehdit edebilir. Zararlı madde içermeyen, çiğnenebilir oyuncaklar tercih edilmelidir.

Kuşunuz kafesi de oyuncakları da çiğneyeceği için mürekkep balığı kemiği kullanabilirsiniz. Kafese monte ederek, sürekli çiğneyeceği bir oyuncak verebilirsiniz. Mürekkep balığı kemiğinin kuşların sağlığında da olumlu etkileri vardır. Kalsiyum eksikliğini gidermeye yardımcı olur.

Kafes için aksesuar seçerken de boş alanın değerlendirilmesi gerekir. Tüm aksesuarlar kafesin içinde olduğu zaman bile, kuşun uçabileceği yeterli bir alan bulunmalıdır.

Eğer oyuncak çeşitleri alırsanız, sırayla oynamasını sağlayabilirsiniz. Birkaç günde bir oyuncak değişikliği yaparsanız, kuşun ilgisini çekecektir.

Eğer fazlasıyla sıkılmış bir kuşunuz varsa, davranış bozuklukları ve sağlık sorunları yaşamaya açıktır. Güvenli oyuncaklar arasında sıça yapılan değişiklik onun tüm ilgisini toplayacaktır.

Kuşunuzun yutabileceği küçük oyuncakları asla tercih etmeyin. Zincirli oyuncaklar, metal klipsli eşyalar ve kurşun içeren oyuncaklar verilmemelidir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu