Saç Bakımı

Kuru Ve Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Saçlarınız kuru ve kıvırcık ise yumuşatmak için türlü türlü yöntemler denediyseniz ve yine de istediğiniz sonucu alamadıysanız bir de bu yöntemleri denemelisiniz. Kuru ve kıvırcık saç bakımı diğer saç tiplerine göre zor şekil alan ve kişiyi yoran bir saç türüdür. Öncelikle saçlarınızı uçlarından su damlayana kadar ıslatmalısınız. Bu ıslatma işlemini yaparken mutlaka ılık su kullanmalısınız. Çünkü ılık su saç köklerinizin açılmasına yardımcı olur.

Kozmetik ürünlerin satıldığı bir mağazadan saçınıza kıvrılmayı kontrol eden bir sprey alabilirsiniz. Bu sprey saçınızı yumuşatır ve saçınızın kabarmasını önler. Saçlarınızı kuruturken kıvırcık saçlar için banyo sonrası kullanılan kremlerden sürün. Saçlarınızı kuruturken saçınızın tamamının kurumuş olmasına özen gösterin.

1 yumurta, bir çorba kaşığı mayonez ve bir çorba kaşığı zeytinyağını karıştırın ve saçlarınıza masaj yaparak yedirin. Bu malzemelerin oranı saçınızın uzunluğuna göre değişebilir. Saçlarınıza bu karışımı yedirdikten sonra 15 dakika saçınızda bekletin. Üzerinizin kirlenmemesi için bir bone takabilirsiniz.

Saçlarınız mat bir görünüme sahipse susam yağı ve kayısı yağı ile kıvırcık, kuru saçlarınıza masaj yaparak sürebilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra yağın saçınızda bir saat beklemesi gereklidir. Bir saat sonra saçlarınızı şampuanlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra saçlarınız nemlenecek, kolay şekil alacak ve ışıldayacaktır.

Kuru ve kıvırcık saçlar için en kolay yöntemlerden biri de zeytinyağı kullanımı ile yapılan bakımdır. Zeytinyağını saçınıza sürü bir saat kadar bekletin ve süre bitiminde saçınızı yıkayabilirsiniz. Sıcak su ile saçınızı yıkarsanız saçlarınız suyun buharı ile nemlenecektir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu