Saç Bakımı

Kuru Saçlar İçin Maske Tarifleri

Şüphesiz ki kadınlar için saç bakımı oldukça önemlidir. Bir dağınık topuz ile dışarı çıksak bile saçlarımız daima parlak ve bakımlı görünsün isteriz. Mevsimsel olarak yaşanan kuru saçlar için maske yapabilirsiniz.

Saçların kuru ve mat görünmesi tüm kadınlar için rahatsız edici bir durumdur. Kuru saçların sebepleri arasında fön makinesi ve saç düzleştirici gibi elektrikli cihazlar da yer alır. Bu cihazları çok sık kullanmak sadece dökülmeye değil kurumaya da yol açar.

Kuru Saçlar İçin Maske Tarifleri

Maske Tarifi 1

Malzemeler:

♦ Avokado
♦ Bal
♦ Zeytinyağı

Yapılışı:

Bir adet soyulmuş ve çatalla ezilmiş avokadoyu kaba koyun. Üzerine bir yemek kaşığı bal ve iki yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin.

Bu karışımı saç diplerinizden uçlarına kadar iyice yedirin. Yarım saat bekledikten sonra yıkayabilirsiniz.

Maske Tarifi 2

Malzemeler:

♦ Muz
♦ Yumurta
♦ Bal
♦ Zeytinyağı
♦ Yoğurt

Yapılışı:

Bir adet yumurta ve bir muzu ezip karıştırın. Üzerine iki yemek kaşığı yoğurt ve iki yemek kaşığı bal ekleyin. Son olarak üç kaşık zeytinyağı koyup iyice karıştırın.

Kökten uca uyguladığınız saç maskesi saçlarınızda yarım saat kaldıktan sonra yıkayabilirsiniz.

Maske Tarifi 3

Malzemeler:

♦ Avokado
♦ Mayonez

Yapılışı:

Yarım bardak mayonez ve yarım soyulup ezilmiş avokadoyu karıştırıp saçlarınıza uygulayın. Yirmi dakika bekledikten sonra yıkayabilirsiniz.

Sizin için derlediğimiz bu kuru saçlar için maske tarifleri saçlarınıza ihtiyacı olan nemi sağlayacak ve daha parlak görünmesini sağlayacaktır.

Maske Tarifi 4

Malzeme:

♦ Mayonez

Yapılışı:

Saçlarınızın uzunluğuna bağlı olarak yarım veya bir bardak mayonezi saçlarınıza sürüp yirmi dakika bekleyin.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu