Cilt Bakımı

Kuru Ciltler için Krem Yapımı Nasıldır ?

Kuru ciltler düzenli olarak nemlenmeye ihtiyaç duyar. Düzenli olarak nemlenmediği takdirde yaşa bağlı olmaksızın kırışıklıklar meydana gelebilir. Evinizde kuru ciltler için krem yapımı ile cildinizi nemlendirmeniz mümkündür. Ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta var ki yaptığınız bu kremlerin düzenli uygulanması gerekir. Düzenli uygulanmadığı takdirde olumlu sonuç almanız zorlaşır.

Kuru ciltler için yapacağınız kremin malzemeleri 1 adet evigen ampulu, 1 çay kaşığı portakal yağını, 2 yemek kaşığı kayısı yağını, 2 yemek kaşığı havuç yağını, 2 adet bepanthene kremi bir kasede bir araya getirerek iyice karıştırın. Bu karışımı cam bir kavanoza doldurun. Yaptığınız bu kremi düzenli olarak her gün kullanarak cildinizi nemlendirebilirsiniz.

1 tatlı kaşığı Hindistan yağını, 1 tatlı kaşığı zeytinyağını, 1 tatlı kaşığı susam yağını, 1 tatlı kaşığı kantoron yağını, 50 gr katı kakao yağını benmari usulü eritip bütün malzemeleri karıştırın. İyice karıştırdığınız bu karışımı cam bir kavanoza koyup buzdolabında katılaşana kadar bekleyin. Katılaşan karışımı cildinizi nemlendirmek için düzenli olarak kullanabilirsiniz.

2 çay kaşığı zeytinyağı, 2 tatlı kaşığı lanolin, 1 damla tercih ettiğiniz bir kokuda bitkisel yağ kuru cilt bakımı için gerekli malzemelerdir. Lanolini benmari usulü eritin. Ekleyeceğiniz diğer yağları da içine ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı cam kavanoza koyarak donmasını bekleyin. Yaptığınız bu kremi buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

2 tatlı kaşığı aloe vera tozu, 2 tatlı kaşığı bal, yarım tatlı kaşığı gül yağı krem yapmak için gerekli malzemelerdir. Balı benmari usulü eritin. Üzerine aloe vera tozunu ve gül yağını ekleyin. Bir dakika kadar ocakta beklettikten sonra cam kavanoza koyarak buzdolabında bekletin. İyice donduktan sonra kuru cildinizi nemlendirmek için düzenli olarak kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu