Cilt Bakımı

Kuru Ciltler için Doğal Yağlar Nelerdir?

Kuru bir cilde sahip olanlar ya da soğuk kış aylarında kuruyan ciltler nemini kaybeder ve pullanmaya başlar. Cilt sağlığını korumak cildin nem dengesini sağlamak için doğal bakım yağları kullanılarak sağlanabilir. Kuru ciltler için doğal yağlar cildin nem dengesini korur, cildin daha parlak, canlı ve güzel görünmesini sağlar. İşte bu doğal yağlar ve içerikleri:

Kuru ciltler için Avokado yağı: Cildin tazelenmesine ve canlanmasına yardımcı olan avokado yağı nemli bir cilde sahip tüm özellikleri içeriğinde barındırmaktadır.

Kuru ciltler için zeytinyağı: Kuru ciltlerin nemini yeniden kazandırma özelliğine yüksek oranda sahip olan zeytinyağı cilt kırışıklarını da önlemektedir.

Kuru ciltler için jojoba yağı: İçeriği bakımından nem tutabilme özelliğine sahip olan jojoba yağı ayrıca ciltteki pullanmayı önler ve ciltte sıkılaşma sağlar.

Kuru ciltler için buğday yağı: Zengin vitamin ve mineral zenginliği bakımından cilt sağlığı bakımından önemli bir yere sahip olan buğday yağı antioksidan içerdiğinden cildin dış etkenlerden gelen tüm tehditlere karşı koruma sağlar ve kurumasını önler. Ayrıca yüzün t bölgesinde oluşan pullanmaya ve derinin soyulması durumuna karşı oldukça etkili bir nemlendirici görevi üstlenir.

Kuru ciltler için ceviz yağı: Sadece iki üç damlasının bile ciltte mucizevî etki göstermesi, cilt kuruluğunu gidermesi bakımından oldukça etkili olan ceviz yağı kırışıklara karşı da oldukça etkilidir.

Kuru ciltler için doğal yağların kullanımı: Cilt sağlığı için doğal olması koşuluyla istediğiniz yağlardan birini pamuğa 5-6 damla akıtarak yüzünüze yedirerek sürün ve cildinizde iki saat bekletin. Daha sonra yüzünüzü bol suyla yıkayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu