Cilt Bakımı

Kuru Ciltler için Doğal Tonik Nasıl Yapılır

Kuru cilde sahip olanlar cilt bakımına özen göstermeliler. Kuru ciltte görülen pullanma, kuruma ve çatlama çok rahatsız edici durumlardır. Cilt bakımı için cildin rahatlamasını sağlamak için evde çok pratik yöntemler mevcuttur. Cilt bakımı için kuru ciltler için doğal tonik yapımı çok pratiktir.

Kuru ciltler için doğal tonik yapımı 1: Bir fincanın üçte ikisi kadar süt kaynatılır ve içerisine iki çorba kaşığı ebegümeciyi, iki çorba kaşığı lavantayı ve iki çorba kaşığı kurutulmuş aynı safa çiçeğini kaynamış sütün içine atın ve ağzı kapalı olarak bekletin. Ayrıca bir tülbent ile süzün ve her gün sabah, akşam temizlenmiş cildinize uygulayın. Hazırlanan bu tonik buzdolabında muhafaza edilebilir.

Kuru ciltler için doğal tonik yapımı 2: Bir adet orta boy salatalığı rondodan geçirin ve bir süzgecin içine konularak süzülmesini bekleyin. Elde ettiğiniz salatalık suyu içerisine tahta kaşık yardımıyla iki çay kaşığı kadar ekleyerek karıştırın. Bu toniği sabah akşam cildinize uygulayabilirsiniz.

Kuru ciltler için ıtır yağılı tonik: 200 ml gül suyu içerisine 4-5 damla ıtır yağını ekleyin ve güzelce karıştırın. Cilt bakımı için sabah akşam uygulayabileceğiniz bu toniği cildinize uyguladıktan sonra cildinizi yatıştırmayı ihmal etmeyin. Bu toniği buzdolabında muhafaza edin.

Kuru ciltler için kayısı yağlı tonik: 250 ml gül suyu içerisine bir çorba kaşığı çiçek balını ve beş damla kadar kaysı yağını ekleyerek karıştırın. Cilt bakımı için bu karışımı sabah akşam yüzünüze sürün. Hazırladığınız bu toniği buzdolabında muhafaza edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu