Makyaj

Koyu saçlara makyaj önerileri

Koyu saçlara makyaj önerileri nelerdir? Siyah , koyu kahverengi, koyu kumral gibi renkler koyu  renk saçlar kategorisindedir. Buna uygun makyajlar ise,  eyeliner olarak ele alacak olursak  saç renginize çok yakın tonlarda kullanacağınız eyeliner gözlerinizi ortaya çıkaracaktır. Eyeliner ile çok derin ve çekici  bakışlar istiyorsanız likit eyelinerı tercih etmelisiniz. Eğer  koyu renk saçlarınızda  göz makyajınızın çok  güzel olmasını isterseniz yapacağınız birkaç teknik; çekik göz makyaj yapmak yada yada abartıya kaçmayan pırıltılı renkler kullanmak hoş görünecektir.

Koyu saçlar olarak  kaş rengi de çok önemlidir. Eğer saçınız koyu renk bir boya ise uyumlu bir kaş rengi yapmalısınız. Saçlarınız doğal koyu tonlarda ise kaşlarınızın belirginliği önemlidir. Kaş başlangıçlarına vurgu yapabilir ve  iki kaş arasındaki boşluğu biraz belirginleştirebilirsiniz. Kaşlarınızın seyrek olması koyu saçlara yakışmayan bir durumdur. Kalem  ile bir miktar doldurma ve boyamanın yanında kaş farı da  güzel ve doğal bir renk yakalamanıza yardımcı olacaktır. Ruj seçimi olarak eğer koyu ten rengine ve saç rengine sahipseniz kırmızılar canlı renkler meyve tonları çok yakışacaktır. Beyaz tenlilerde koyu saçlar için gerçek pembe tonları , kızıl saçlılarda ise  mercan rengi , kumral ten rengi ve koyu saçlara sahipseniz dut renkleri size yakışacaktır. Kısa bir örnekle açıklamak gerekirse genellikle etrafımızda  kumral ve kızıl renkler yerine  siyah saçlıları görürüz. Bu tarz saçlarda gözlerde  rimel kullanmak çok önemlidir. Saç rengine zıt  renkler göz farları için ideal olabilir. Kalın  ve koyu renkte bir eyeliner çekmelisiniz. Ruj seçimleri canlı ve pırıltılı bir pembe veya mat tonlarda  kırmızı  olabilir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu