El ve Tırnak Bakımı

Koyu Renk Oje Nasıl Çıkarılır?

Oje sürmek pek çok kadının vazgeçilmezidir. Özellikle uzun tırnaklara sahip olanlar için koyu renk oje sürmenin keyfi bir başkadır.

Her kıyafete göre üşenmeden sürekli değiştirdiğimiz ojelerin bazı renkleri çıkarma aşamasında bir eziyete dönüşebiliyor. Özellikle koyu renk ojeler çıkarmaya çalışırken inatla tırnaklarımıza tutunuyor. Hele ki tırnak etlerimizdeki kalıntılar bir sonraki ojenin de kötü görünmesine sebep olabiliyor.

Eğer siz de bu durumdan rahatsızsanız, artık koyu renk oje sizin için sorun olmayacak. Birkaç ipucuyla siz de ojenin tüm kalıntılarından kurtulacak, yeni oje için tırnaklarınızı temiz bir şekilde hazırlayabileceksiniz.

Koyu Renk Oje Çıkarmak İçin Doğal Bir Tarif

Malzemeler:

♦ Kase
♦ Karbonat
♦ Ilık su

Yapılışı:

Kasenin içine iki bardak ılık su, iki kaşık karbonat ekleyin. Tırnaklarınızı, iyice karıştırdığınız bu suyun içine batırın. Ellerinizi çıkardığınızda, koyu renk ojenin kalıntılarının yok olduğunu görebilirsiniz.

Koyu Renk Oje Kalıntılarından Kurtulmak İçin Bir Öneri

Kullanılmayan bir diş fırçası ile, tırnak etlerinde kalan oje kalıntılarını fırçalayın. Bir süre fırçaladığınızda yavaş yavaş çıktıklarını görebilirsiniz.

Bu fırçalama işlemini yaparken fırçaya oje çıkarıcı dökerek işlemi biraz daha kolaylaştırabilirsiniz.

Aseton ile Oje Kalıntıları Çıkarma

♦ Ten çorap olarak bilinen çok çok ince ten rengi çorap ve aseton ile oje kalıntılarından kolayca kurtulabilirsiniz.

Koyu renk ojeyi sürmeden önce tırnaklarınızın etrafına şeffaf oje dediğimiz tırnak koruyucu parlatıcıyı sürebilirsiniz. Böylece sürerken etrafa taşırma sorunu yaşamayacaksınız. Sadece tırnaklarınıza sürdüğünüz için de çıkarırken kalıntılar fazla olmayacak.

Koyu renk ojeyi çıkarırken asetonlu pamuğu fazla hareket ettirmekten de kalıntılar oluşabilir. Bu sebeple bol asetonlu pamuğun tırnağa bastırılması ve sonra aşağı doğru çekilerek çıkarılması kalıntı oluşmamasını sağlayabilir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu