Cilt Bakımı

Kolay Güzellik Maskeleri Nelerdir, Nasıl Yapılır

Evde yapımı oldukça pratik olan kolay güzellik maskeleri doğal ürünlerle yapılmaktadır. Elinizde bulunan malzemelerle maskeler yapabilir cildinizi nemlendirebilir ve güzelleştirebilirsiniz.

Maya İle Maske Yapımı

1 paket kuru mayanın üzerine kıvam alana kadar su ekleyin. Kıvam alan bu karışımı cildinize sürüp 20 dakika bekleyin. Süre bitiminde cildinizi yıkayabilirsiniz. Bu maske cildinizdeki sivilcelerin kurumasını, cildinizin parlak ve pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.

Yeşil Çay İle Maske Yapımı

1 adet yeşil çayı bir bardak su ile kaynatıp demleyin. Daha sonra yeşil çayı soğumaya bırakın. Üzerine 1 çay kaşığı zeytinyağı  ve bir çay kaşığı balı ekleyin. Cildinize sürüp 15 dakika bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Bu maske cildinizin canlı görünmesini sağlayacaktır.

Marul İle Maske Yapımı

2 adet marul yaprağını bir bardak suyun içine atın ve kaynatın. Demlendikten sonra suyun içerisindeki marul yapraklarını alıp cildinize yapıştırın. Ancak bu işlemi yaparken yapraklarla cildinizi yakmamanız için yaprakların iyice soğuduğundan emin olun. 15 dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayabilirsiniz. Bu işlem cildinizin nemlenmesi için çok faydalı bir maskedir.

Kivi İle Maske Yapımı

2 adet kiviyi soyun ve ezerek iyice suyunu çıkarın. Kivinin posalı olan kısmını yüzünüzde kırışık olan bölgelere yapıştırın ve 15 dakika bekletin. Bu maskeyi boynunuz içinde yapabilirsiniz. Kivi ile cilt bakımını düzenli yapmak kırışıkların azalmasına yardımcı olacaktır. Her maske yapımından önce cildinizi temizlemeniz çok önemlidir. Gün içerisinde makyaj yapıyorsanız makyajlı bir cilde bakım yapmak çok doğru bir davranış değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu