Estetik

Kol Germe Ameliyatı

Günümüzde estetik ameliyata talepler vücutta rahatsızlık duyulan sebeplerden dolayı ya da genetik problemlerden dolayı başvurulmaktadır. Kol germe ameliyatı ise birçok sebepten dolayı sık yapılan bir estetik ameliyatıdır.

Önemli bir estetik ameliyatı olan kol germe kıllarda oluşan aşırı yağlanmalar ve bu yağlanmanın sebebi olarak da fazla kiloya bağlı olarak sık sık rejim yapmak, dengesizce yaşanan kilo alıp verme kilo estetiğine başvurmanın temel sebepleridir. Özellikle 120 kilo ve üzerinden sonra diyet yapmaya başlayanlar ve diyet sonucunda yaklaşık 75-80 kiloya ulaşanlarda daha sık görülmektedir. Bu durumda sadece kolda değil vücudun birçok yerinde de yağlanma ve sarkma oluşacaktır.

Fazla deriyi alma ve yağ alma olarak iki yöntemle yapılan ameliyat bir kerede gerçekleşebilir. Koltukaltında dirseğe kadar yapılan ameliyat rahatsız olduğunuz sarkmaların düzeltilmesiyle estetik bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Bu estetik ameliyat sarkan kolun hangi durumda olduğuna bağlı olarak yapılır. Çok ciddi boyutta olmayan kol sarkması için koltuk altından yapılacak ufak bir kesikle fazla olan deri içeri gerilerek ameliyat gerçekleşir ve böylece ameliyat izi gizlenmiş belli belirsiz durumuyla rahatsız edici olmayacaktır.

Ortalama olarak iki saat süren ameliyat genel anestezi ile yapılan kol germe işleminden sonra mutlaka kol korsesi kullanılması gerekmektedir. Ameliyat sonrasında oluşacak şişme ve morluğun geçmesi ise yaklaşık 2 ayı bulacaktır. Ameliyattan sonra 24 saat doktor gözetiminde olunması gerekir. Verilen ilaçların zamanında alınması ve doktorun belirlediği aralılarla kontrollere gidilmesine dikkat edilmelidir.

Selin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu