Saç Bakımı

Kişniş Yağı Saça Faydaları

Kişniş, halk arasında kara kimyon olarak da bilinen bir bitkidir. Baharat olarak da kullanılır. Şifalı bitkiler arasında tanınır. Halk arasında nadiren duyulan kişniş yağı da en az kendisi kadar faydalıdır. İnsan vücuduna olduğu kadar saçlar üzerinde de olumlu etkileri vardır.

Kişniş yağının saça faydaları arasında en önemlisi rahatlatma ve iyileştirme özelliğidir. Çoğumuz saç derisi sorunları yaşarız. Ne denersek deneyelim doğal yağlar kadar etkili bir ilaç bulamayız. Kişniş yağı bu özelliğiyle ön plana çıkarak, saç derisinde oluşan tüm sorunları iyileştiriyor.

Kişniş yağı, antioksidan özelliğe sahiptir. Saç derisinde kızarıklık, kaşıntı, mantar ve aşırı kuruma gibi sorunları tedavi eder. Bunun yanında saç derisinde rahatlama sağlar.

Saç dökülmeleri en büyük saç sorunlarından biridir. Saç dökülmelerini büyük ölçüde azaltır. Hatta düzenli olarak saç bakımı için kullanırsanız, saç dökülmelerini tamamen durdurur.

Kozmetik mağazalarından alıp kullandığımız saç maskeleri, aromalı saç bakım kremleri, renk değişikliği için tercih ettiğimiz saç boyaları, elektrikli saç şekillendiriciler ve diğer pek çok etken saçlarımızı zayıflatır. Kalın telli ve gür olan saçlarımız, zaman içinde ince telli, zayıf ve seyrek bir hale gelir. Bu yağ tam olarak bu noktada devreye giriyor. Kişniş yağının, düzenli olarak kullanım sonucunda, saç tellerini kalınlaştırdığı, canlandırdığı ve yeni saç çıkmasında etkili olduğu biliniyor.

Kişniş yağı satın alırken, doğal olduğuna emin olduğunuz bir yağı, güvendiğiniz bir aktardan satın alın ve mutlaka her hafta saçlarınıza uygulayın. Saçlarınızdaki değişim, kısa sürede sizi etkisi altına alacak.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu