Saç Bakımı

Kısa Saça Fön Nasıl Çekilir?

Saçlar bizim için çok önemlidir. Saçlarımız güzel göründüğünde kendimizi daha iyi hissederiz. Saçımız kısa da olsa fön çekebiliriz. Uzun saça şekil vermek daha kolaydır. Kısa saç biraz daha inatçı olsa da doğru adımları uyguladığımızda kısa saçlara daha az zaman harcarız. Eğer saçlarınız kısa ve kıvırcık ise işiniz daha zor çünkü genellikle kıvırcık saçlar asi olur. Kısa saça fön çekme önerileri:

    • Saçlarınızı ılık su ile saç tipinize uygun bir şampuan ile yıkamalısınız.
    • Saçlarınıza mutlaka şampuandan sonra bir saç kremi sürünüz krem saçlarınızı yumuşatacak ve daha kolay şekil almasını sağlayacaktır.
    • Saçlarınızı saç kurutma makinesi ile kurutmak yerine bir havlu ile suyunu alıp kendi kendine kurumaya bırakın.
    • Saçlarınızı ıslakken tarayın. Eğer taramakta zorlanıyorsanız saç açıcı spreylerden kullanabilirsiniz. Bu spreyler saçlarınızın daha kolay taranmasını sağlayacaktır. Ayrıca saç telleri ıslakken daha esnek olduğundan kopmalara karşı daha dayanıklıdır. Bu nedenle saçlarınızı kuruyken taradığınıza oranlar daha az saç teli koparak dökülür.
  • Saçlarınız kuruduktan sonra bir adet yuvarlak fön tarağı alın. Eğer saçlarınız daha kabarık olsun isterseniz daha büyük bir fön tarağı kullanabilirsiniz. Saçlarınızı tutamlara ayırın ve fön tarağına saçlarınızı sarın. İçten dışa veya dıştan içe doğru hareketlerle bir yandan da saçınıza fön makinesini tutarak fön çekin. Fön makinesini yüksek ayarda kullanmaya özen gösterin. Yüksek ayarda daha fazla ısı vereceği için saçlarınızı daha kolay şekillendirebilirsiniz. Saçlarınızın zarar görmesini istemiyorsanız ısı koruyucu bir sprey alabilirsiniz. Bu sprey saçlarınızın ısıdan alacağı zararları minumuma indirerek saçlarınızı koruyacaktır.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu