Makyaj

Kilolu Kadınların Makyajı Nasıl Olmalı?

Kilolu kadınların makyajı nasıl olmalı dır? Bildiğiniz üzere kilolu kadınların  taze ve canlı bir ciltleri vardır. Öncelikli olarak yapılması gereken  elmacık kemiklerini ortaya çıkarmaktır. Malum kilolu kadınların elmacık kemikleri pek belli değildir. Uygun tonda bir allık ile belirginleştirme yapılmalıdır. Daha sonra aydınlatıcı uygulanmalıdır. Elinizde bu malzemeler yoksa elinizdeki fondöten ve bir ton koyusu bir kapatıcıyı karıştırarak gölgelendirme yapabilir ve yüz kemikleriniz ortaya çıkarabilirsiniz. Yüzünüzü geri plana alarak da bu işlem yapılabilir. Mesela dudaklarınıza uygulayacağınız dikkat çekici bir renk dudaklarınıza odaklanılmasını sağlayacaktır  ya da etkileyici ve buğulu bir göz makyajı yanaklarınızdan dikkati dağıtacak ve gözlerinize  odaklanılmasını sağlayacak.  Yüzde en dikkat bölge kilolularda yanaklardır.

Herkesin bildiği ufak kontur hileleri ile daha zayıf yanaklara sahip olabilirsiniz.  Yanak için kontur uygulamasını yanağın  toplu bölgesine aydınlatıcı uygulayarak ve alttan üst ve arkaya doğru koyu- açık tonlarla çizgiler çekerek daha sonra bunu  sünger ile dağıtarak yapabilirsiniz. Yanağınıza uygulayacağınız renkler çok önemlidir. Pembe  renkleri uygularsanız daha  kilolu gösterir. Eğer bronz ve toprak renklerini aydınlatıcı ile birlikte kullanırsanız daha zayıf bir  yüz elde etmiş olursunuz.   Yüzünüzü zayıf göstermenin bir başka yolu kaş ve bakışlardan geçer.  İnce kaşlar  yüzünüzü olduğundan  kilolu gösterir. Kalın kaşlar ise bunun tam tersi bir etki yapar. Yaptığınız veya yapacağınız bu uygulamalar ile daha seksi ve  zayıf bir yüze sahip olacaksınız.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu