Saç Bakımı

Keten Tohumu Yağı Saça Faydaları

İnsan vücudu için oldukça faydalı bir yağ olan keten tohumu yağı, vücut ve cilt sağlığının yanında saçlarımız için de önemli bir yeri vardır.

Keten tohumu yağının yapısındaki omega3 yağlar hasarlı saçların onarılmasına yardımcı olur. Çevresel faktörler ve çeşitli elektronik cihazlar yüzünden kırılan, dökülen ve zayıflayan saçları güçlendirir.

Geçici bir çözüm üretmektense, belli aralıklarla uygulandığında saçların daha sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Daha gür ve kalın telli saçlara sahip olmanızı sağlar.

Zaman zaman hava şartları ve pek çok çevresel faktörün de etkisiyle saçlar kuruyup sertleşir. Böyle durumlarda keten tohumuyla, saçlara ihtiyacı olan nemliliği kazandırabilirsiniz. Sert ve kuru saçlar, yerini daha yumuşak saçlara bırakacaktır.

Keten tohumu yağı, saç diplerine de uygulanmalıdır. Böylece saç kök hücrelerini besleyerek yeni saçların çıkmasında etkili bir rol oynar. Nemlendirici özelliği sayesinde, yeni çıkan saçların da daha yumuşak olmasında etkili olur.

Keten tohumu yağının saça faydaları arasında en fazla öne çıkan saçları güçlendirme özelliğidir. Biz kadınlar sadece güçlü değil, aynı zamanda parlak ve canlı görünen saçlar isteriz. Bu görünümü keten tohumu yağıyla sağlamak mümkün.

Keten tohumu yağını, saç diplerinden başlayarak ve masaj yaparak uygulamalısınız. Yaklaşık otuz dakikalık bir bekleme sonucunda ise ılık suyla durulamalısınız. Haftada bir kez keten tohumu yağıyla yapılan saç bakımı oldukça etkili bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır.

Keten tohumu yağı, diğer saç bakım yağları arasında, en fazla işlevi olan yağ sayılabilir. Saç maskesi yapılmasının yanı sıra, kırışıklık önleyici olarak da kullanılabilir. Makyaj temizliği konusunda bir etkisi olduğunu söyleyemem. Fakat cildi temizleme açısından, yüz temizleyici olarak kullanılabilir. Tırnak bakımında da etkili bir rol oynar. Kütikül iyileştirici olarak kullanılabilir.

NOT: Keten tohumu yağının, özellikle yüksek miktarda kimyasal içeren şampuanlarla birlikte kullanılması önerilmez. Saçları konusunda tedavi görenlerin de mutlaka doktorlarına başvurmaları gerekir. Aksi takdirde, hiç hoş olmayan sonuçlar meydana gelebilir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu