Estetik

Kepçe Kulak Ameliyatı Olmadan Nasıl Düzelir?

Ameliyattan çekinen, vücudunda kesi oluşturularak yapılan cerrahi tüm müdahalelerden çekinen kişiler özellikle kulakla ilgili olarak kepçe kulak ameliyatı olmadan nasıl düzelir? Sorusunu sıkça sormakta internetten araştırma yoluna başvurmaktadır.  Alanında uzman olan doktorların bu soruya yanıtı kesin ve nettir. Cevap tabiî ki de “hayır”dır. Uzman olan bir doktorun size vereceği doğru cevap budur.

Kepçe kulak problemi için güvenilir bir doktor muayene olunarak, muayene sonucunda gerekli kepçe kulak ameliyatı tekniği belirlenmeli ve ameliyatın yapılması gerekmektedir.

Ayrıca bu konuda şunun da belirtilmesi gerekir ki kendinizce aradığınız çarelerin size zararından başka bir etkisi yoktur. Bazı hastalar bunun için kimyasal yapıştırıcılara başvurmakta ve bu da der de uzun vadede kansere neden olmaktadır. Yapıştırıcının etkisiyle kulaktaki deride tahriş, bozukluktan kaynaklanan enfeksiyonlara yol açmaktadır. Bu olumsuz sonuçların olaşabileceği gibi kesinlikle bir düzelme söz konusu değildir.

Bunların dışında yeni doğmuş bebeklerde de görülebilmekte ancak kepçe kulaklar için müdehale 9-10 yaşlarında yapılmaktadır. Ancak anneler bebeklere saç bandı takarak düzeltebileceklerini düşünmektedir ancak bunun da kepçe kulaklar için çare olmadığı bilinmelidir.

Ameliyattan korktukları için hastaların ameliyatsız çözüm arama çalışmaları maalesef hiçbir zaman çözüm vermeyecektir. Bilmeniz gereken iple askı yöntemi iki farklı şekilde yapılabilen 15 ile 45 dakika arasında değişen sürelerle uzmanlar tarafından yapılan istediğiniz estetik görünüme ameliyattan sonra yapacaklarınız konusunda doktorunuzun tavsiyelerini de dinleyerek ulaşabilirsiniz

Selin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu