Saç Bakımı

Kekik Yağı Saça Faydaları

Kekik yağı, hem besin olarak, hem de bakım ürünü olarak kullanılabilen, güçlü bir bitkisel yağdır. Kekik yağının saça faydalarını mutlaka öğrenmeli, bu mucizevi yağdan siz de yararlanmalısınız

Kekik yağı, pek çok saç sorununa müdahale eder. Saç bakımı için kullandığınız, saç bakım kremleri ve saç bakım şampuanları artık tarih olacak. Çünkü bu yağ, aşta saç dökülmeleri olmak üzere pek çok sorunu çözer ve saçlara kökten uca onarım sağlar.

Az önce de söylediğimiz gibi, kekik yağının saça faydaları arasında en çok bilineni saç dökülmesini engellemesidir. Bu yüzden dökülme sorunu yaşayanlar, mutlaka kekik yağıyla saç bakımı yaparlar.

Güçlü özelliklere sahip bir yağ olduğundan saç derisi sorunları için de oldukça önemli bir yer tutar. Deride kaşıntı, kızarıklık ve kuruluk gibi sorunları çözmede etkilidir.

Herkes saçlarımızın doğal bir yağ dengesi olduğunu bilir. Kekik yağıyla bu dengeyi korumak mümkün. Aynı zamanda bu yağ, saçların sık sık yağlanmasına da engel olur.

Bu bitkisel yağ düzenli olarak saç bakımı yapmak çok önemlidir. Her hafta düzenli olarak uygulandığında, saçların daha parlak, canlı ve hacimli bir görünüme kavuşmasını sağlar. Saç sağlığını en iyi seviyede tutarak korur.

Kekik yağının saça faydaları olduğu gibi, zarar verme ihtimali de var. Çünkü oldukça güçlü bir yağdır. Bu yüzden tek başına uygulanması tehlikeli olabilir. Yağı kullanırken, taşıyıcı yağlarla karıştırarak uygulamaya özen gösterin.

Kekik yağı ile saç bakımı yapacaksanız ev yapımı maskeler kullanmanızı öneririz. Kekik yağı ile evde yapabileceğiniz maske tarifleri için, Kekik Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifleri adlı yazımıza bakmadan gitmeyin.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu