Saç Bakımı

Kekik Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifleri

Kekik yağı, saçlar üzerinde oldukça etkili bir bitkisel yağdır. Saç dökülme sorunu başta olmak üzere, pek çok saç sorununu çözmede etkilidir. Kekik yağıyla saç bakımı yapacaksanız alerjiniz olmadığından emin olmalısınız. Aynı zamanda kekik yağını kullanarak hazırladığınız ve uyguladığınız saç maskesini düzenli olarak kullanmalısınız. İstikrarlı bir uygulama olmazsa, yeterli ve sağlıklı bir sonuç alamazsınız.

Şimdi, evde yapabileceğiniz saç maskesi tariflerini inceleyelim.

Kekik Yağı Maske Tarifleri

1- Yeni Saç Çıkmasını Sağlayan Maske Tarifi

Malzemeler:

♦ Kekik yağı
♦ Badem yağı
♦ E vitamini

Yapılışı:

Bir kabın içine, bir kaşık kekik yağıyla ile iki kaşık bademyağı koyun. Üzerine bir kapsül E vitamini ekleyip güzelce karıştırın.

Hazırladığınız karışımı, saç diplerine masaj yaparak uygulayın. Maskenin daha iyi nüfuz edebilmesi için saçlarınızı sıcak bir havluyla sarın. İki saat bekledikten sonra saçlarınızı şampuanla yıkayın.

Bu saç maskesi hem yeni saç çıkmasına hem de hasarlı saçların onarılmasına yardımcı olacaktır.

2- Saçların Hızlı Uzamasını Sağlayan Maske Tarifi

Malzemeler:

♦ Kekik yağı
♦ Zeytinyağı

Yapılışı:

Bir damla kekik yağının içine beş damla zeytinyağı ekleyin. Saçlarınızın uzunluğuna göre bu ölçüyü değiştirebilirsiniz. Fakat daima bire beş oranında olmasına dikkat etmelisiniz. Yani kekik yağını iki damla koyacaksanız, on damla zeytinyağı eklemelisiniz.

Saç uzunluğuna göre hazırladığınız yağ karışımını, saç diplerinize masaj yaparak uygulayın.  Saçlarınızı sarıp iki saat bekleyin. Sürenin sonunda saçlarınızı, saç yapınıza en uygun, doğal olduğuna emin olduğunuz bir şampuanla yıkayın.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu