Hayvan Bakımı

Kediler Nasıl Mutlu Olur?

Minik dostlarımız kediler nasıl mutlu olur? Ne yapması gerektiğini bilenler için oldukça kolaydır. Şimdi onları nasıl hoşnut edebileceğimizi inceleyelim.

Kediler Nasıl Mutlu Olur?

♦ Kediler sevgi konusunda doyumsuzdur. Kedinize karşı güler yüzlü olun. Onu ödüllendirin ve sıkça tüylerini okşayın.

♦ Kedilerin dişleri oldukça hassastır. Özellikle yavru kedilerin dişleri çok daha fazla kaşınır. Dişlerinin kaşınmasını geçirebilecekleri ve oynayarak fazla enerjilerini atabilecekleri bir oyuncak almayı unutmayın.

♦ Kediler, sadece diğer canlılarla değil, insanlarla da iletişim kurmayı çok severler. Sıcak ev ortamı arayan kedileri, camdan sizi izlerken görebilirsiniz. İnsanların olduğu yerlere girmek onlar için değerli olduğundan, dostunuzu uzak tutup dışlamayın.

♦ Minik dostlarımı oyunu çok sever. Özellikle bir yaşına kadar olan kediler, etrafta epey yaramazlık yapacaktır. Biblo ve saksı gibi eşyaları kaldırırsanız, hem ev temizliği, hem de dostunuzun zarar görmemesi için iyi olacaktır.

Kedi dostunuz sizinle oynamaya çalışırken, tırmalamasından korkup elinizi geri çekmeyin. Bu kez gerçekten tırmalayabilir veya sizden daha fazla korkup ısırabilir. Yavru kedilerde ısırma gerçekten olabilir. Çünkü dişleri sürekli kaşınır.

Kedilerin oyun oynama konusunda hiç şakası yoktur. Etrafta buldukları oyuncaklarla oynamak onları çok mutlu eder. Fakat bu olumsuz da sonuçlanabilir.

Vücudundan sadece ameliyatla çıkarılabilecek küçük oyuncakları yutmasına engel olun. Yün yumaklarıyla oynarken yanından ayrılmayın.

♦ Hareketli olan her şeye karşı zaafları vardır. Çamaşır makinesini izlemek gibi ilginç davranışları bu sebepledir.

Aynı zamanda bir noktaya boş boş bakabilirler. Fakat bunu görülmeyen varlıklarla ilgili algılamayın. Mutlaka bir şeye takılmışlardır.

♦ Sık sık geziyorsanız onu başka evlere götürmeyin. Yaşadıkları mekana alışırlar ve başka yerlere gitmekten hoşlanmazlar. Evlerinde kalmaktan mutlu olurlar.

♦ Evinizde bir ağaç veya büyük bir saksı bulundurursanız, dostunuzun tuvaletine dönüşebilir. Çünkü bundan çok hoşlanırlar.

♦ Üst katlardan atlama riski olduğundan pencereler konusunda tedbirli olunmalıdır.

Bunu hemen hemen her kedinin yaptığını söylemek mümkün. Fakat, belki de oyun için yaptıkları bu hareket, sakat kalmalarına sebep olabilir.

Kediler dışarıyı izlemeyi çok severler. Bunu engellemeyecek yöntemlerle, düşmeyecekleri bir çözüm bulmanız önerilir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu