Gündem

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Taşınma Süreci

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yeni binasının açılışı Mart 2019’da yapıldı. 12 Ekim 2019 Cumartesi günü hastanenin taşınmaya başlayacağı İstanbul Valiliği tarafından duyuruldu.

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hizmet veremeyecek bölümleri valilik duyurdu. Kadın Doğum Acil Servisi ve Çocuk Acil Servisi 12 Ekim Cumartesi günü sabah sekiz ile akşam sekiz arası hizmet vermedi.

Aynı şekilde 14 Ekim Pazartesi sabah sekizden 15 Ekim Salı gün sabah sekize kadar, erişkinlerin acil sevisinin de hizmet veremeyeceği bildirildi.

İstanbul Valiliğinin resmi internet sitesinde yayınlanan basın açıklamasında şöyle yazıyordu.

“İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında, İstanbul Valiliği Proje Koordinasyonu Birimi tarafından inşa edilen ve Mart ayında açılışı gerçekleştirilen Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin idari birimleri ve bazı polikliniklerinde hizmet verilmeye başlanmıştır. Acil birimler dışındaki birimlerde sağlık hizmeti taşınma sürecinde aksamadan devam edecektir.”

10 Ekim tarihinde yayınlanan açıklamada, tüm personel ve ekipmanların planlandığı, Acil Sağlık Hizmetleri ve 112 ambulans servisleriyle sürekli koordinasyon sağlanacağı söylendi.

Yapılan açıklamaya göre, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yeni binasında 192 poliklinik, 43 ameliyathane, 129 yoğun bakım ünitesi ve 1105 yatak kapasitesiyle hizmete sunulacak.

DT Haber

DT Haber | Hemşirelik ve sağlık ile ilgili haber, makale vb. içerik üreticisi. Paylaşmak istediğiniz bilgileri daginiktopuzcom@gmail.com adresine veya https://www.facebook.com/hemsirelerkulubu/ gönderebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu