Beslenme Diyet

Karın Yağlarını Hızlı Eriten 10 Besin

Karın çevresinden sorunu olan baya sayısının oldukça fazla olması yapılan araştırmalar sonucu ortaya konmuştur. Sadece görünüşü değil sağlığı da çok fazla olumsuz etkilemektedir. Sağlıklı bir vücuda sahip olmak sadece sporla ya da sadece beslenmeyle mümkün değildir.  Düzenli ve dengeli beslenmenin yanında spor da diyet için çok fazla önemlidir. Karın yağlarını hızlı eriten 10 besin ise diyet programınızda amaca ulaşmanızda yardımcı olacaktır.

Yapacağınız diyette hem sizi tok tutan hem de güçlü bir protein kaynağı olan yumurta kasın yapımında, yağ yakmanızda büyük etkendir. Yumurta yanında tüketebileceğiniz maydanoz ile ceviz de uzun süreli tokluğu ve gerekli lif alınımı sağlayacaktır.

Besin değeri bakımından çok yüksek, günlük enerji alımı için bire bir olan badem ve yağlı tohumlar gerektiği kadar alındığı takdirde tokluk hissi sağlayacak, kas oluşumunu sağlayacaktır. Günlük 10-15 kadar alımı yeterlidir.

Fasulyeler ise yapılan araştırmalar ve deneyler sonucunda fasulye içeren diyet programında yüksek oranda yağ yakmaya yardımcı olduğu ortaya çıkmıştır. Ispanak ve diğer yeşilli sebzeler de yağ yakmaya yardımcı olmaktadır. Bunların yanında süt ve süt ürünleri diyetinizi uygularken kas yapımında ve yağ yakmada çok etkisi olan besinlerdir. Yüksek oranda enerji veren yulaf kepeği ve ezmesi sade olarak tüketildiğinde kan şekerinin, bağırsakların düzenini sağlamakta, bağırsakları güçlendirmektedir. Kas yapımında yardımcı olan, bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olan hindi, et ve özellikle balık ızgara ya da fırında pişirilerek tüketilmelidir.

Yağ olarak zeytinyağı günlük bir şeker kaşığı alımında bağışıklık sisteminizin güçlenmesini sağlayacaktır. Lif oranı ve vitamin bakımından güçlü olan ananas da bağışıklık sistemi için önemlidir. Son olarak yeşil çay da yağ yakmada yardımcı bir içecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu