Saç Bakımı

Kalın Telli Saçlar İçin Saç Maskesi Tarifleri

Zaman içinde pek çok sebeple incelen ve zayıflayan saçlarımızın daha kalın telli olması, güçlenmesi için uğraşır dururuz. Siz de kalın telli saçlar için saç maskesi yapabilirsiniz. Böylece zaman içinde düzenli uygulama sonucu saç telleriniz eskisinden bile güçlü olur.

Bu süreçte saç tellerinin zayıflamasına sebep olan her ne varsa hayatınızdan çıkarmanız gerekir. Elektrikli saç şekillendiriciler, kozmetik mağazalarında satılan saç ürünleri ve sıkı yapılan dağınık topuz saçların yıpranmasını, emeklerinizin boşa çıkmasını sağlar.

Saç bakımı için yapılacak en doğru şey saç maskesidir. Doğal saç maskesi, kozmetik mağazalarından alacaklarınıza göre daha sağlıklı, hızlı ve etkili sonuç verir.

Kalın Telli Saçlar İçin Saç Maskesi Tarifleri

Maske Tarifi 1

Malzemeler:

♦ Defne yağı
♦ Hint yağı
♦ Lavanta yağı
♦ Zeytinyağı
♦ Susam yağı
♦ Çörek otu yağı
♦ Kekik yağı
♦ Menekşe Yağı
♦ Kuru maya
♦ Elma sirkesi

Yapılışı:

Birer tatlı kaşığı defne yağı, hint yağı, lavanta yağı, zeytinyağı, susam yağı, çörek otu yağı, kekik yağı, menekşe yağı ve kuru mayayı kabın içine koyun. Üzerine bir yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra tüm saçlarınıza uygulayın.

İki saat boyunca saçlarınızda bekletin. Daha sonra saçlarınızı iyice yıkayın. Bu karışımı düzenli olarak haftada bir veya on günde bir tekrarlayın. Üç ay içinde saçlarınızın tamamen yenilendiğini göreceksiniz.

Maske Tarisi 2

Malzemeler:

♦ Avokado suyu
♦ Badem yağı

Yapılışı:

Birer yemek kaşığı bademyağı ve avokado suyunu karıştırıp saçlarınıza uygulayın. Yaım saat bekledikten sonra saçlarınızı uyıkayabilirsiniz.

Saç maskesi tariflerini hazırlamadan önce malzemelerden herhangi birine alerjiniz olup olmadığını mutlaka test edin. Bunun için kolunuzun bir yerinde deneyebilirsiniz. Alerjik bir reaksiyonda derhal doktorunuza başvurun.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu