Saç Bakımı

Kakao Yağı Saça Faydaları

Kakao yağıyla saç bakımı yapmadan bilmeniz gereken çok önemli bir şey var. Kakao yağı, hem sıvı hem de katı şekillerde satılır. Katı ve şekli bozuk olarak satılan yağ doğal olandır. Bu yüzden, saç bakımı için kullanacaksanız, güvendiğiniz bir aktardan katı ve şekli bozuk olanı alın. Kakao yağının saça faydalarını görmek için doğal olduğuna emin olmanız gerekir.

Satın alınan katı kakao yağı benmari usulü eritilir. Mutfakla pek arası olmayanlar için açıklayalım. Su dolu bir tencerenin içine küçük bir kap yerleştirilir. Kabın içine yeterli miktarda yağ koyup ocağın altı açılır. Isınan suyun etkisiyle kabın içindeki yağ eritilir.

Eriyen yağ, tekrar katılaşmadan saç diplerine masaj yaparak uygulanır. Kökten uca masaj yaparak yedirirseniz daha fazla etkisini görürsünüz.

Kakao yağının saça faydaları arasında en önemli özelliği saçlara parlak ve hacimli bir görünüm kazandırmasıdır. Kuru, bakımsız ve yıpranmış görünen saçların daha canlı görünmesini sağlar. Aynı zamanda bu yağ saç kırıklarını onarır. Saç kırıklarını yok ederken, yeni kırık oluşumunun da önüne geçer.

Kakao yağı kısa sürede etki eden güçlü bir yağdır. Fakat kakao yağı kullanarak saç bakımı yapacaksanız mutlaka bir düzen içinde olmalısınız. Haftada birkaç kez uygulanabilen, ama bir süre ara verildiğinde tekrar sonuç almanın zor olduğu bir yağdır. Eğer belli aralıklarla kakao yağıyla saç bakımı yapar ve uzun bir süre bırakırsanız, tekrar sonuç almak için bir süre düzenli uygulama yapmanız gerekir.

Kakao yağının saça faydaları olduğu kadar hamilelik çatlakları için de etkisi vardır. Çatlak oluşumunu önleyen bir özelliğe sahiptir. Fakat hamilelerin kakao yağı kullanmadan önce doktorlarına başvurması gerekir. Doktorun onayı olmadan kullanmanız tavsiye edilmez.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu