El ve Tırnak Bakımı

Kadınların Sahip Olması Gereken 10 Oje Rengi

Kadınlar makyajları kadar  tırnaklarına da özen göstermektedir. Bundan dolayı tırnaklara uygulanan oje renkleri  de önemlidir. Sürekli değişen trendlere karşı  kadınların sahip olması gereken 10 oje rengi vardır. Bu renkler kıyafetlerınız pek çoğuna uyumlu olacaktır. Çünkü bu renkler moda sürekli değişse de temel taş olarak asla modasını kaybetmeyeceklerdir. Peki bu renkler nelerdir? Sıralayacak olursak; siyah , beyaz, kırmızı, mercan, kahverengi, bordo, açık pembe, tırnak rengine yakın nude, lacivert veya  mavinin  koyu  tonları  ve  toprak  rengidir. Bu renklerin  tonlarını  seçerken cildinize uyumuna da dikkat etmeniz gerekir. Bu renklerden birkaçını ele alacak olursak  neden sahip olmanız gerektiğini  daha net anlayacaksınızdır.

Koyu renklerden olan kırmızı ,siyah, bordo klasik kıyafetlerde çok şık duracaktır. Kadınların çoğunun tırnakları uzun ve şekilli olduğundan koyu renkler yakışacaktır. Kısa tırnaklarınız var ise yukarıdaki 10 renkten açık olanları tercih etmeniz daha zarif görünmenizi sağlayacaktır.  Peki Bu renkleri nasıl kullanmalısınız? Gündüz ve güzel havalarda açık renkleri tercih edebilirsiniz. Gece makyajlarını tamamlayan oje renkleri ise  daha koyu olmalıdır. Bununla birlikte  bu 10 renkten açık renkte olanlar esmer  tenlilere, koyu renkte olan ojeleri ise açık tenli kadınların kullanmasını önerilir. Sahip olmanız  gereken bu 10 renk   kaliteli olursa hem daha  doğru renkler elde edebilirsiniz. Kaliteli olan ojelerin aynı zamanda tırnaklarınızı diğer ojelere göre daha çok koruyacağını ve daha az zarar vereceğini unutmamak gerekir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu