Saç Bakımı

Kabarık saçlar için çözüm önerileri

Biz bayanlar için saçlarımızın görüntüsü oldukça önemlidir. Hepimiz, mükemmel görünen sağlıklı ve ışıltılı saçlara sahip olmak isteriz. Ancak, genler aracılığıyla sahip olunan özellikler nedeniyle, her bayan kusursuz saçlara sahip olamıyor. Saçlarının rahatsız edici özellikleri ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Özellikle dalgalı ve kıvırcık saçlarda görülen, saçlardaki kabarma sorunu da bunlardan biri. Bu yazı ile beraber saç kabarmasının önüne geçebilmenin sırlarına göz atacağız; Kabarık saçlar için çözüm önerileri

Saçlarınızın bakımlı görünmesini istemekte haklısınız. Fakat saçlarınıza bakım yaparken, onlara zarar vermemeye dikkat etmelisiniz. Saçlarınızı şekillendirirken düzleştirici ve maşa gibi yoğun ısı veren şekillendiricilerden uzak durun. Yüksek ısı, saçlarınızı yıpratır ve kurumasına neden olur. Kuruyan ve yüksek oranda nem kaybeden saçların kabarma oranı daha da artar. Saçlarınızın kabarmasından şikayet ediyorsanız, bu ürünleri tamamen hayatınızdan çıkmanızda fayda var. Bu şekillendiriciler olmadan sokağa çıkmanızın mümkün olmadığını düşünüyorsanız, uygulama öncesinde saçlarınıza ısı koruyucu sprey veya bakım kremi uygulamayı ihmal etmeyin. Isı koruyucu ürünler, saçlarınızız daha az hasar görmesinde etkili olur.

Bazı olumsuz hava koşulları nedeniyle, belirli günlerde saçlarınızın ihtiyacı olan nem kaybolur. Böyle günlerde, kupkuru ve kabarık saçlarla baş başa kalırsınız. Mevsimsel olumsuzlukların önüne geçebilmek için, nemlendirici saç bakım ürünlerini tavsiye edilen sıklıklarla şaçlarınıza uygulamayı ihmal etmeyin.

Saçlarınız çok fazla kabarıyorsa, her gün saçlarınızı yıkamanız kabarma oranını daha da arttıracaktır. Bu sebeple, saçlarınızı haftada 2 kez yıkamanız daha doğru olur. Kabarık saçlarda saç kurutma makinası kullanmaktan mümkün olduğunca uzak durun. Saçlarınızı doğal olarak, kendiliğinden, kurumaya bırakın. Kullanmak zorunda olduğunuz zamanlar olabilir. Bu nedenle saç kurutma makinesi alırken iyon etkili olan ürünleri tercih edin.

Kabaran saçlarda kesinlikle ince dişli tarak kullanmayın. Bu taraklar saçlarınızın daha fazla kabarmasına ve kırılmasına yol açar. Bunun yerine, kalın dişli veya perma tarağı olarak geçen tarakları tercih ediniz. Kabaran saçlara şekil vermek için nemli veya ıslakken uygulama yapınız.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu