Saç Bakımı

Kabak Çekirdeğinin Saça Faydaları

Kabak çekirdeğinin tüketimi sağlık açısından önemlidir. Ancak her şeyin fazlası zarardır. Kabak çekirdeğini çok fazla tükettirseniz yüksek oranda kalori alacağınızı unutmamalısınız. Kabak çekirdeğinin saça faydalarının başında saçın sağlıklı uzamasını sayabiliriz. Sağlıklı uzayan saçlarda hacim kazanır.

Vücudunuza gerekli olan gerekli vitamin ve mineralleri almadığınızda saçlarınızda kırıklar ve dökülmeler oluşur. Tabi ki kabak çekirdeği tüketerek mucizevi bir şekilde saçların bir anda çok sağlıklı olacağını söyleyemeyiz. Bu uzun bir süreçtir ve bu süreçte sabırlı olmakta fayda vardır. Genellikle bu süre 8-10 hafta arasında değişkenlik gösterir. Bunların dışında saçlarınıza çok fazla kimyasal ürünler kullanmamalısınız. Saçlarınızın ilk zamanlardaki gibi parlak görünmesini ve kırıklardan arınmasını istiyorsanız günde bir avuç kabak çekirdeği tüketebilirsiniz.

Stres, yorgunluk, genetik nedenlerden dolayı görülen saç dökülmeleri vücudunuza ihtiyacı olan besini verdiğinizde zamanla düzene girecektir.

Kabak çekirdeğinde bulunan ve saça oldukça faydalı olan cucurbitin adlı bileşenin faydalı olduğu bilinmektedir. Cucurbitin adlı bileşen saç dökülmelerini azaltarak yitirilen saçların yerine yenisinin çıkmasını sağlar.

Saç dökülmeleri sonucunda saçın onarılması aşamasında sadece dışarıdan yapılan maskeler, kozmetik ürünlerin kullanımı sonucu saçın eski haline geleceği düşüncesi vardır. Ancak bu yanlış bir düşüncedir. Dışarıdan saçınıza yapacağınız bakım kadar yiyeceğiniz besinlerde çok önemlidir. Saçlarınızın görünümün güçlü, uzun ve parlak olmasını istiyorsanız yediklerinize dikkat etmeli, saça en faydalı besinleri seçmelisiniz ve bunlardan en önemlisi olan kabak çekirdeğini de tüketmeyi unutmamalısınız.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu