Hayvan Bakımı

Japon Balıkları Nasıl Mutlu Olur?

Balık mı besliyorsunuz? Peki japon balıkları nasıl mutlu olur? Onların mutlu yaşamasını sağlayacak ortamı bilmiyorsanız öğrenmenin tam zamanı.

Japon balığı alan arkadaşlarınızdan sıkça ölümlerini duyuyor olabilirsiniz. Fakat sitemizde tüm detayları bulabilir ve en uzun ömürlü japon balığını siz besleyebilirsiniz.

Japon balığının uzun yaşamasının en büyük sırrı da stressiz bir ortamda, mutlu yaşaması olduğunu unutmayın. Japon balıkları size daima ihtiyaç duyar.

Japon Balıkları Nasıl Mutlu Olur?

♦ Balık hafızalı diyerek insanların unutkanlığına da bir dokundurma yaparız. Fakat Japon balıkları bu sözün biraz dışında kalıyor.

Hafızaları bilinenden daha kuvvetlidir. Oldukça zeki ve düşünülenden daha akıllı olan Japon balıkları, gördükleri bir şeyi altı ay boyunca hafızalarında tutarlar. Bu sebeple, her ne kadar aksini düşünseniz de, mutlu oldukları şeyleri hatırlayabilirler.

♦ Japon balıkları sevilmekten hoşlanır. Kedi besliyormuş gibi ona dokunabilir ve nazikçe okşayabilirsiniz.

♦ Herkesin de bildiği üzere, balıkların etrafı pullarla kaplıdır. Eğer balığınıza dokunuyorsanız, bunu çok uzun bir süreye yaymamanız tavsiye edilir. Aksi takdirde pulları dökülecektir.

♦ Akvaryumda yosunlanan taşların, balıkların rengini koruyan besinler içerdiğini biliyoruz. Japon balıkları da sağlıklarını etkileyen bu yosunları oldukça seviyor.

♦ Oyun oynamaktan gerçekten çok hoşlanırlar. Ona aldığınız taştan bir kemerin altından geçmeyi öğretebilirsiniz. Hafızaları güçlü olduğundan öğrettiğiniz oyunu unutmayacaktır.

♦ İnsanlara çok kolay alışır. Sizi tanıyıp hatırlayabilir. Unutulduğunuzu sanmayın. Sizi gördüğünde hareketleniyorsa mutlu olduğunu anlayın.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu