Hayvan Bakımı

Japon Balığı Kimle Yaşar?

Japon balığı beslemek istiyorsanız, evini paylaşacakları dostlarını öğrenmeniz çok önemlidir. Öyleyse Japon balığı kimle yaşar? Japon balıkları hangi balıklarla anlaşır? Sorularınız yanıt bulacak. Böylece, doğru akvaryum düzeni için en önemli adımı atmış olacaksınız.

Japon Balığı Kimle Yaşar?

♦ Çok sayıda farklı çeşit ve türü olan Japon balıklarını beslemek istiyorsanız, aldığınız iki balık da aynı çeşit olmalıdır.

♦ Japon balıkları, sadece Japon balıkları ile birlikte yaşayabilirler. Diğer balık türleriyle yaşamaktan hoşlanmaz ve mutsuz olurlar. Üstelik kendinden küçük olan türleri yiyebilirler bile.

Bu durum onların sağlığını da tehlikeye sokar. Boğaz yapısı epey dar olan Japon balıkları, kendilerinden küçük yapısı olan balıkları yutmaya çalışırken boğulup ölebilirler.

♦ Farklı türde Japon balıklarını aynı akvaryumda besleyeceksnei, ortamın hepsine uygun koşullara göre hazırlanması gerektiğini unutmamalısınız.

İç ve dış filtre mutlaka alınmalıdır. Çünkü kumu sıkça karıştıran balıklar dışkıları havaya kaldırır.

Isıyı daima sabit tutmak da çok önemlidir.

♦ Japon balıkları, havuz japonu denen denen türle birlikte beslenmemelidir. Çünkü bu tür çok büyük bir alana ihtiyaç duyar ve normalden daha hızlı hareket eder.

♦ Kılıç balığı, vatoz balığı ve melek balığı başta olmak üzere, diğer pek çok balık çeşidi, japon balığı için büyü tehdit oluşturur. Zarar vermeye kuyruğundan başlayarak onu öldrmeye kadar giderler.

♦ Aynı türden olan Japon balıklarını birlikte besleyecekseniz ısıtıcıya veya özel bir alana ihtiyaç yoktur.

Farklı türleri bir arada bakmak için, yaşam alanlarını hepsinin ortak alanına dönüştürebilmek gerekir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu