Beslenme Diyet

İsveç Şurubu ile Zayıflama

Özelikle bayanların formalarını koruması, fazla olan kilolardan kurtulma en başta sağlığımız için çok önemlidir. Fazla kiloya sahip olmak günlük yaşantımızı hem fiziksel hem de duygusal olarak kişiyi etkilemektedir. Yaşam kalitemizi arttırmak için yapılan beslenme yanlışlarının düzeltilmesi gerekmektedir. İçerdiği maddeler bakımından etkili olan isveç şurubu ile zayıflama elbette mümkündür. Ancak bundan öce yapılması gereken düzenli olarak yapılması gereken günlük egzersizleridir. Spor hayatın bir parçası haline getirilmeli her gün yapılamasa da düzenli olarak tempolu 35-40 dakika yürüyüşlerle dengelenmelidir.

Zayıflamak için ilk yapılacak şey spor ve bunun yanında düzenli ve dengeli beslenme sporu desteklemelidir. Yasaklı besinlerden tehlikeli olan üç beyaz un, şeker, tuzdan ve fazla yağdan kati suretle uzak durmaya özen gösterilmelidir. Bu tarz bir beslenme şekli yaşam şekli olarak yapıldığında yeterli miktarda yendiğinde yaşam boyunca hiçbir şekilde kilo problemi yaşanmayacaktır.

İsveç Şurubu Nedir?

İsveç şurubu, Doktor Samst’in ölümünden sonra evinde bulunan içecek ile tanınmıştır. 104 yaşında attan düşerek ölen doktor, evinde bulunan deftere sağlıklı ve uzun yaşamının sırrı olan içeceğin tarifini yazmıştır. İsveçliler bu tarifi isveç iksiri olarak adlandırmıştır.

isveç şurubu, tüm kilo verme çabalarına destek olarak kullanılabilen ve zayıflamayı hızlandıran, İsveç iksiri olarak da adlandırılan bir şuruptur. Birçok bitki kökünden ve özünden yararlanılarak hazırlanan, yoğun kıvama sahip bir şuruptur.

İsveç şurubu, 18 yaş üstü olan herkes tarafından tüketilebilir. Hiçbir yan etkisi yoktur.

İsveç şurubu, her hastalığın iyileştirilmesinde kullanılabilir. Orijinal tarifinde konyak bulunsa da, günümüzde aktarlarda çoğunlukla alkolsüz olarak satılır.

İsveç Şurubu Nasıl Yapılır?

İsveç şurubu şifalı bitkiler kullanılarak yapılır. Bu şifalı bitkiler şunlardır:

– Aloe vera
– Mür ağacı
– Safran
– Sinameki
– Kafur
– Ravent kökü
– Kudret helvası
– Küçük çayır güzeli
– Tiryak
– Gümüş dikeni kökü
– Melek otu kökü

İki litrelik bir şişenin içine bitkilerin kuru halleri konur. Sonra üzerine bir buçuk litre konyak veya sirke eklenir. Orjinali konyakla yapılsa da alkol tercih etmeyenler sirke ile yapabilir.

Hazırlanan şişe her gün çalkalanarak on dört gün boyunca bekletilir. Sürenin sonunda şişedeki içeceği süzdükten sonra tüketebilirsiniz. Ev yapımı isveç şurubu ile uğraşmak istemeyenler için aktarlarda sıvı ve toz halinde satılmaktadır.

İsveç Şurubu Nasıl Kullanılır?

Önemli bir şifa kaynağı olan isveç şurubunun uygulaması oldukça kolaydır. Evde yaptığınız veya satın aldığınız isveç şurubunu ağız yoluyla tüketebilirsiniz.

İsveç şurubu ağızdan alındığında günde üç yudumu geçmemelidir. İsveç şurubu kullanıldığı gün süt tüketimi yapılmamalıdır. İsveç şurubu ile sütün aynı zaman diliminde tüketilmesi çok tehlikelidir.

Harici olarak kullanacaksanız bir pamuğa damlatarak yara veya sivilcelere sürebilirsiniz. Harici kullanımlar için doğrudan temas etmesi önerilmez. Uygulamadan önce zeytinyağı veya kantaron yağı ile cilde hafif nemlilik vermek gerekir. İsveç şurubu bu yağların üzerine uygulanır.

İsveç Şurubu Zayıflatır Mı?

İsveç şurubu tek başına kullanıldığında herhangi bir zayıflama etkisi göstermez. Fakat şişkinliği alması ve sindirim sistemini düzene sokması sebebiyle zayıflamayı destekler. Tabi isveç şurubu tüketiminin yanında spor yapılmalı ve düzenli beslenilmelidir.

İsveç şurubu bağırsak sağlığı üzerinde etkili olduğundan kilo verme konusunda yardımcı olur. Unutmayın ki tek başına zayıflama ilacı olarak kullanılmaz.

Destekleyici özelliğine rağmen, incelmesi istenen bölgeye harici olarak sürüldüğü ve zayıflamaya etkili olduğu da söyleniyor.

İsveç Şurubunun Faydaları Nelerdir?

1isveç şurubu her derde deva diyebileceğimiz bir içecektir. Pek çok rahatsızlığı iyileştirir ve sağlığımız üzerinde olumlu etkiler bırakır.

İsveç şurubunun faydaları ve kullanım alanları nelerdir? Gelin, birlikte inceleyelim.

♦ Açık veya kabuk tutmuş her türlü yarayı iyileştirme özelliğine sahiptir.

♦ Cildi yenileme özelliği olduğundan egzama rahatsızlığına olumlu etkileri vardır.

İsveç şurubu hafızayı güçlendirir ve unutkanlığı azaltır.

♦ Baş ağrısı ve baş dönmesi gibi şikayetleri ortadan kaldırır.

♦ Diş çürüklerinin sebep olduğu kokuyu yok eder.

♦ Diş ağrısını dindirme özelliğine sahiptir. Bir pamuğa isveç şurubu dökerek dişinize bastırırsanız kısa süre sonra ağrı geçecektir.

♦ Zayıflayan sinir kaslarını canlandıran bir içecektir.

♦ Bir önceki özelliğine bağlı olarak sara hastalarına iyi gelir. Kriz geçiren birine içirildiğinde kasların kontrolünü sağlayacak ve kısa sürede normale dönecektir.

♦ Hassas mideye sahip olanlar için şifalıdır.

♦ Sabah ve akşam birer kaşık olmak üzere günde iki kaşık tüketildiğinde safra kesesi rahatsızlıklarını iyileştirir.

♦ Kabızlık sorununu yok eder.

♦ Günde üç kez, birer yudum alındığında boğaz ağrısı ve öksürüğü keser.

♦ Gözleriniz kızarıyor ve ağrıyorsa isveç şurubunun mucizevi etkisini siz de denemelisiniz. Göz ağrısını ve gözlerde oluşan kızarıklığı kısa sürede geçirir. Tek yapmanız gereken bir pamukla gözlerinize hafifçe sürmek.

♦ Kulak ağrısı yaşıyorsanız bir pamuğun üzerine çok az isveç şurubu damlatın. Pamuğu bir süre kulağınızda bekleterek ağrıdan kurtulabilirsiniz.

♦ Bir önceki maddede olduğu gibi hafif nemlendirilmiş pamuğu kulağınızda bekleterek kulak çınlamasını da giderebilirsiniz.

♦ Her yaştan bireyin bağırsak kurtlarından kurtulmasına yardımcı olur.

♦ Regl dönemlerini düzene sokar.

♦ Cilt lekelerini ortadan kaldırır.

♦ Nasır tedavisinde kullanılır.

♦ Sivilcelerden kurtulmaya yardımcı olur.

♦ Gaz sancısı çekenlere iyi gelir.

♦ İştah açıcı bir özelliğe sahiptir.

♦ Karaciğer fonksiyonlarını düzenler.

♦ Ağız içinde oluşan yaraların kapanmasında yardımcı olur.

♦ Cilt çatlaklarını onarır.

♦ Bağışıklık sistemini güçlendirir.

♦ Kan şekerini düzene sokar.

♦ Candida adı verilen mantarla mücadele eder.

♦ Böcek ısırıklarını iyileştirmeye ve dezenfekte etmeye yardımcı olur.

♦ Strese karşı savaş açan bir iksirdir. Depresyon ve yoğun stres altındayken isveç şurubu çayı tüketerek sakinleştirici etkisinden yararlanabilirsiniz.

İsveç şurubu çayı sindirim sistemi sağlığı üzerinde olumlu etkilere sahiptir.

İsveç Şurubu Çayı

İsveç şurubu önemli bir şifa kaynağıdır. İsveç şurubu çayı, bu şifalı iksirin en kolay kullanım şeklidir.

İçenler tatsız olduğunu söylese de oldukça faydalıdır. Fakat tüketirken günde üç ölçü geçilmemelidir.

İsveç Şurubu Çayı Faydaları Nelerdir?

♦ Sakinleştirici ve yatıştırıcı etkisi nedeniyle yoğun stres altında olanlar üzerinde olumlu etkilere sahiptir.

♦ Sindirim sistemini iyileştirir.

♦ Karaciğer sağlığı üzerinde olumlu etkileri vardır.

♦ Kan şekerini düzenler. Bu sebeple şeker hastaları için önemli bir şifa kaynağıdır.

♦ Ağız yaralarını iyileştirir.

♦ Şişkinliğe iyi gelir.

♦ Sağlıklı beslenme ve spor ile birlikte tüketildiğinde, zayıflamaya yardımcı olur.

İsveç Şurubunun Zararları Nelerdir?

İsveç şurubu içeriğinde pek çok bitki ve baharat içerdiğinden, bazı bünyelerde alerjik reaksiyonlar gösterebilir. Bu sebeple, kullanmadan önce herhangi alerjik bir sorun teşkil etmeyeceğine emin olmalısınız.

Alerjik reaksiyonlar ortaya çıkmasa bile doğru miktarda kullanılmadığında sağlık sorunları ortaya çıkabilir.

İsveç şurubunun kullanıldığı ün içinde süt tüketmek de olumsuz sonuçlar doğurabilir. Kesinlikle süt tüketimini bir günlüğüne durdurmanız gerekir.

Yaşlıların ve çocukların kullanması tavsiye edilmez. Eğer kullanacaksanız bir doktora danışmanız gerektiğini unutmayın. Aynı şekilde hamileler üzerinde de olumsuz etkiler gösterebileceğinden, doktor onayı olmadan kullanılması önerilmez.

İşveç Şurubu ile Zayıflama Yorumları

Pek çok kişinin denediği İsveç şurubu zayıflama kullanıcı yorumları olumlu yönde artış gösteriyor. İsveç şurubu ile zayıflayanlar, iştah kesici özelliği ile daha az beslenmenin zayıflamaya etkisi olduğunu söylüyor. Pek çok kişi İsveç şurubu kullandığı süreçte zayıflıyor.

Siz de, yorucu sporlar veya ölümcül diyetler yapmaya ihtiyaç duymadan zayıflayabilirsiniz. Fakat kilo verme hızınızın metabolizmanıza bağlı olduğunu da asla unutmayın.

İsveç şurubu ile zayıflayanların yorumları sadece iştah kestiği yönünde. Pek çok kişi sadece iştahının kesildiğini, spor yapmadan kilo verdiğini söylüyor.

İsveç şurubu ile zayıflamak istiyorsanız, sadece yemek yemeyi bırakarak sağlıklı kilo veremeyeceğinizi bilmelisiniz.

Yağları eritmeye yönelik spor yapılmadığında, vücut sadece ihtiyacı olan şeylerden kaybeder. Bu da kalp kaslarınız başta olmak üzere, kas kaybı yaşamanıza sebep olur. Kas kayıpları kalp krizi riskini doğurur.

İsveç şurubu ile zayıflayanların yorumları ile hareket etmek olumsuz sonuçlar doğurabilir. Zayıflamaya destek olan İsveç şurubu, yüzde yüz sağlıklı kilo verme konusunda garanti vermez. İştahınızı keserek size verdiği desteği, kaslarınızı korumak için yaptığınız sporla birleştirmelisiniz.

Unutmayın ki, kilo verme yöntemleri herkes için aynı değildir. Tükettiğiniz ürünün sizin vücudunuzdaki etkilerini öğrenmeli ve oturduğunuz yerden kilo vermeyi beklemek yerine harekete geçmelisiniz. Önemli olan kilo vermek değil, sağlıklı kilo vermektir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Hergün içiyorum isveç şurubunu süt hiçmi icmiycem ne tehlikesi var söylermisiniz

    1. İster istemez yoğurt falan tüketiyoruz sütte içilebiliyor aynı anda değil ama gün içinde

      1. Aysun Hanım, süt tüketilmesi önerilmiyor. İsveç şurubu çok fazla malzeme ile yapılıyor ve süt tüketilmesi tehlike oluşturuyor.

      1. İsveç şurubu tüketecekseniz, yanında mutlaka destekleyici egzersizler yapmanız önerilir. İsveç şurubu büyük ölçüde iştah keser. Fakat düşünüldüğü gibi yağ yakma oranı yüksek bir içecek değildir. Yağ yakacak egzersizlerle birlikte tüketirseniz kısa sürede kilo vermeye başlayabilirsiniz. Bunun için yorucu sporlara gere olmadığını da belirtmek isteriz. Evinizde günlük kısa sürekli yaptığınız egzersizler bile etkili olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu