Gündem

İstanbul Üniversitesi’nde Hemşire Alımı

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü, hemşire alımı yapılacağını duyurdu. Yayınlanan ilanda, 25 Eylül 2019 Çarşamba’dan itibaren 15 gün süre boyunca başvurulabileceği belirtildi.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü, özel bütçeden karşılanacak 15 hemşire işe alacak. 15 gün boyunca başvuracak olan adayların lisans mezunu olması isteniyor.

İstanbul Cerrahpaşa Rektörlüğü’nün yayınladığı 4/B Söleşmeli Personel Alımı İlanı

Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezlerinde, giderleri özel bütçe gelirinden karşılanmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin B fıkrası uyarınca, Sözleşmeli Personel olarak istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli 7/15754 sayılı kararnameye ekli 28.06.207 tarih ve 26566 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar’da yer alan ek 2. Maddesinin B fırasına göre 2018 KPSS B grubu puan sırası esas alınmak suretiyle, belirtilen pozisyonlara sözleşmeli personel alınacaktır.

Bu ilanın üzerine, özel bütçeden karşılanacak 15 hemşire alımı için, başvuru şartları belirtildi.

Hemşire Alımı İçin Başvuru Şartları

1- Hemşirelik bölümü lisans mezunu olmak.

2- 2018 yılı KPSS P3 puan türünden 7 ve üzeri almak.

Adaylarda Aranılacak Olan Şartlar

1- Genel başvuru şartlarına uymak.

2- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan yaşlılık veya emeklilik aylığı almıyor olmak.

3- Haftalık 40 saati aşmayacak şekilde, gece dahil, yönetim tarafından belirlenen çalışma saatlerinde görev yapılmalıdır. Vardiyalı çalışmak için engel olacak bir durumu bulunmamalıdır.

4- 2018 KPSS sınavına girilmiş olmalıdır.

5- 5917 sayılı kanunun 47. maddesinin 5. fıkrası (A)2 bendi gereğince, 4-B sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifa edilerek görevinden ayrılıp sözleşmesi feshedilenler, fesih tarihinden itibaren geçen bir yıl süresince başvuru yapamayacaktır.

Başvuru İçin İstenen Belgeler

• Başvuru formu

•  Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi

• Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi (e-devlet çıktısı olarak da kabul edilecek)

• 2018 KPSS sınav sonuç belgesi

Başvuru Şekli

Başvuru için www.istanbulc.edu.tr adresindeki Başvuru Formu ve Başvuru Dilekçesi eksiksiz doldurulmalıdır. İstenen belgelerle birlikte, İstanbul Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’na şahsen başvuru yapılmalıdır. Tüm evraklar kurul tarafından inceleneceği için, yalan beyanda bulunan ve farklı sınav sonuç belgesi getirenlerin başvurusu iptal edilecektir. Birkaç kez başvuranların başvurusu geçersiz sayılacaktır. Tarihi geçiren ve niteliklere uygun olmayan adayların başvuruları işlemsiz kalacaktır.

DT Haber

DT Haber | Hemşirelik ve sağlık ile ilgili haber, makale vb. içerik üreticisi. Paylaşmak istediğiniz bilgileri daginiktopuzcom@gmail.com adresine veya https://www.facebook.com/hemsirelerkulubu/ gönderebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu