Cilt Bakımı

Isırgan Tohumu Yağının Saça ve Cilde Faydaları

Isırgan otunun tohumlarından çıkarılan ısırgan tohumu yağının saça ve cilde faydaları çok fazladır. İçeriğinde potasyum tuzu bulunan ayrıca histamin ve organik durumdaki asitleri içeren ısırgan tohumu yağının cilt sağlığı ve saç ağlığına etkisi oldukça fazladır.

Isırgan tohumu yağının cilt sağlığı için faydaları arasında cilt dokusunu yenileme, güçlendirme gibi özelliğe sahiptir. Bu yağın düzenli kullanımı cildin çok daha parlak, net ve pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca düzenli kullanımında cildin sağlıklı bir görüntüye sahip olduğunu göreceksiniz. Ergenlik ve gençlik döneminde yaşanılan cilt sorunlarına birebir olan ısırgan tohumu yağı cildin yenilenmesine, cildin sağlığına kavuşmasında yardımcı olur. Bu faydalarını görebilmek için ısırgan tohumu yağının zeytinyağıyla karıştırılıp kullanılması cildin nemlenmesin de sağlayacaktır.

Isırgan tohumu yağının diğer bir faydası ise saç içindir. Saç dökülmesi yaşayan, sönük ve mat saça sahip olan birçok kişinin fayda görebileceği bir yağdır. Artık sadece bayanların değil erkeklerin de özen gösterdiği saçların saha dolgu, daha canlı, daha sağlıklı görünmesini sağlamaktadır. Saçların güçlenmesinde önemli bir etkiye sahip olan ısırgan tohumu yağı yıpranmış saçlarınıza düzenli olarak mutlaka uygulayın. Genellikle saçın uzamasına engel olan güçsüz, incelmiş saç uçlarının da kalınlaşmasını sağlamaya yardımcı olur. Daha gür ve hacimli saçlara sahip olmanızı sağlayan ısırgan tohumu yağı saçınızın onarımına yardımcı olur ve varsa kepeklenmeye engel olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu