Cilt Bakımı

Isırgan Otu Maskesi Nedir, Nasıl Yapılır

Cilt bakımı için önemli bir yeri olan ısırgan otu cildin daha gergin, net ve sıkılaşmasını sağlayana etkili bir ottur. İnsan sağlığında da önemli bir yeri olan ısırgan otu kansere dönüştüren hücrelerin ve saç dökülmesinin tedavisinde de oldukça önemlidir. Birçok hasatlığa karşı etkili sonuç veren ısırgan otunun çiğ ya da kaynatılmış olarak tüketilmesi cilt bakımı için içten etki gösteren, cildin eksik kalan yapısının onarılmasını sağlayan bir üründür. Isırgan otu maskesi ile yapılacak cilt bakımı cildinizin olduğundan genç görünmesine, sıkılaşmasına, pürüzsüz görünmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca saç dökülmesini engellemeye de etkili olacaktır.

Cildin gerginleşmesi için Isırgan Otu Maskesi

  • Kurutulmuş ya da taze olarak temin ettiğiniz bir avuç kadar ısırgan otunu yaklaşık üç su bardağı su ile kaynatın. Kaynattığınız ısırgan otunu süzün ve elde ettiğiniz su ile yüzünüzü her gün düzenli olarak sabah ve akşam olmak üzere iki kere mutlaka yıkayın. Düzenli olarak uygulayacağınız bu cilt bakımı cildinizin gerginleşmesine yardımcı olacaktır.

Saçların güçlenmesi için ısırgan otu maskesi

  • Marketten aldığınız ısırgan otu çayında beş poşeti yaklaşık bir litre su için de güzelce demleyin. Demlenen ısırgan otunu banyoda saçlarınıza en son dökerek ılık bir şekilde uygulayın. Her banyoda düzenli olarak uygulayacağınız bu maske saç dökülmesini engelleyecek ve saçlarınızın güçlenmesine yardımcı olacaksınız.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu