Beslenme Diyet

ingiliz Kalp Vakfı Diyeti

Greenlane adıyla da bilinen İngiliz kalp vakfı diyeti size 5 gün içerisinde 3 kilo vermenize yardımcı olan çok bilinen herkes tarafından çok ilgi çeken bir diyet programıdır. Bu diyetteki amaç yağ kullanımı tamamen azaltmaktır. Ayrıca kilo vermenize yardımcı olurken kalp sağlığınız için de birebir diyet programıdır. Yani ingiliz kalp vakfı diyeti zayıflarken sağlığınızı da korumayı amaçlıyor.

Bu diyet programının birebir uygulanması halinde 3 gün içerisinde 4 ya da 5 kilo vermenizi garanti ediyor. Kalorisi düşük günlük beslenme listesi vücudunuz şoka sokuyor. Bu diyet programı ABD’de birçok kişinin özellikle de ünlülerin uyguladığı çok popüler olan İngilizlerin diyet formülüdür.

Günlük alınması gereken kalori miktarı 700 olan ve bu diyeti günlük egzersizlerle uygulanmak zorunludur. Yoğun, ağır ve sıkı bir diyet olan İngiliz kalp vakfı diyetinin 3 günden uzun sürdürülmesi sakınca oluşturabilir. Çok sıkı olan bu diyeti uygularken bir diyetisyenden, uzmandan yardım alınması önemle vurgulamaktadır. Çünkü bu diyet programı uygulanırken bağışıklık sisteminiz zayıflayabilir. Bağışıklık sisteminin çökmesini önlemek için uzman tavsiyesiyle vitamin takviyeleri almanız gerekebilir.

Bu diyet programı çok hızlı incelemenizi sağlayacağından çok az zamanda kilo vermesi gereken kişiler için çok ideal bir diyettir. Günlük tüketebileceğiniz besinler kahvaltıda kalorisi çok düşük bisküvi, bir dilimden oluşan çedar peyniri, ufak bir elma ve şekersiz tüketebileceğiniz çay ya da kahve, öğle yemeğinde haşlanmış bir adet yumurta, küçük tahıllı ekmekle yapılan kaşarlı tost ve yine yanında şekersiz olarak tüketebileceğiniz çay veya kahve ve son olarak akşam yemeğinde yağsız balık çeşidinden bir porsiyon, haşlanmış karnabahar gibi besinler diyet listenizde olabilecek tüketebileceğiniz besinlerdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu