Saç Bakımı

İnce Telli Saçlar İçin Maske

Pek çok sebeple saç telleri zaman içinde zayıflar ve incelir. Bu da koparak dökülmelere sebep olur. Böyle durumlarda ince telli saçlar için maske yaparak çözüm bulabilirsiniz.

Saçlar elektrikli saç şekillendirici cihazlar, yanlış ürün kullanımı ve pek çok çevresel faktörle zayıflar. Düzenli olarak saç bakımı için vakit bulamıyorsanız durum içinden çıkılmaz bir hal alır. Bu da daha detaylı ve uzun süren bakım zamanlarına ihtiyaç gerektirir.

Tabi ki saç bakımı için saçların yıpranmasına gerek yoktur. Çünkü düzenli olarak saç maskesi yaparak kendinize saç bakımı için zaman ayırırsanız saç sağlığını koruyabilirsiniz. Fakat yıpranan saçlar için de haftalık düzenli bir bakıma ihtiyaç olur.

İnce telli saçlar için maskeler hazırlamak çok da zor değil. Birkaç malzeme ile saçlarınız zaman içinde eski güçlü haline döner. Sizin için derlediğimiz maske tarifleri ile düzenli olarak saç bakımı yaptığınızda siz de değişimi göreceksiniz.

İnce Telli Saçlar İçin Maske Tarifleri

Maske Tarifi 1

Malzemeler:

♦ Sarımsak
♦ Zeytinyağı
♦ Bal

Yapılışı:

Bir tatlı kaşığı bal, bir çay bardağı zeytinyağı ve altı diş rendelenmiş sarımsağı karıştırın. Tüm saçlarınıza uyguladıktan sonra bir saat bekleyin ve saçlarınızı yıkayın.

Maske Tarifi 2

Malzemeler:

♦ Zeytinyağı
♦ Toz maya
♦ Fındık

Yapılışı:

Bir avuç fındığı kırıp tavaya koyun. Üzerine yarım çay bardağı zeytinyağı ve bir tatlı kaşığı toz maya ekleyin. Ocakta ısındıktan sonra saçlarınıza sürün ve bir saat bekleyin. Daha sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu