Saç Bakımı

İlaçların Sebep olduğu Saç Sorunları

İlaç kullanımı çoğu zaman saç dökülmelerine sebep olur. Özellikle de sık sık, gelişigüzel ilaç kullanıyorsanız, dökülme sorunu yaşamanız mümkün. Peki, genel olarak ilaçların sebep olduğu saç sorunları nelerdir?

Peki hangi ilaçlar saç dökülmesine sebep olur? Dökülmeye sebep olan ilaç gruplarını birlikte inceleyelim.

♦ Warfarin ve heparin gibi kan sulandırıcı ilaçlar

♦ Başta dilantin olmak üzere, tüm epilepsi ilaçları

♦ Allopurinol ve kolşisin gibi gut ilaçları

Antihipertansif ilaçlar

Antienflamatuvar özellikli ilaçlar

♦ Tiroid ilaçları

♦ Kolesterol düşürücü ilaçlar

Antidepresanlar

♦ Doğum kontrol hapları

♦ Diyet ilaçları

Eğer ilaç kullanımına veya diğer herhangi bir etkene bağlı saç sorunu yaşıyorsanız, mutlaka düzenli olarak saç bakımı yapmalısınız.

İlaç kullanmak saç sağlığını her anlamda olumsuz etkiler. Fakat saç dökülmesi bunların başında gelir. Bu sebeple, saç bakımı için bulacağınız yöntem, saç dökülmelerini engelleme konuşunda iyi olmalıdır. Bu anlamda doğal bakım ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Saç bakımı için kullanılan doğal yağlar, saç dökülmesi karşısında oldukça etkilidir.

Unutmayın, saçlarınız bir sorunla karşı karşıya gelmese bile bakıma ihtiyaçları vardır. Haftada bir kez saç maskesi yapmak, saç bakımı için yapacağınız en basit ama en güçlü adımdır.

Saç dökülmesi, ilaçların sebep olduğu saç sorunları arasında belki de tek rahatsız edici olandır. Fakat bu durumla savaşmak mümkündür.

Saç Dökülmesiyle Mücadele Etmenin Yolları

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu