Cilt Bakımı

ibrahim Saraçoğlu’ndan Doğal Tarifler Nelerdir?

İbrahim Saraçoğlu hazırladığı ve önerdiği karışımlarla hem cildine iyi bakmak isteyenlere hem de zayıflamak isteyenlere çözüm önerileri sunmaktadır. ibrahim Saraçoğlu’ndan doğal tarifleri eksiksiz ve düzenli olarak uygulamalısınız.

Göbeğinizden şikayetçiyseniz ve buna çözüm arıyorsanız, yarım litre kaynamış suyun içerisine  4 adet taze lahana yaprağını atın. 3 dakika kaynadıktan sonra üzerine 1 demet maydanozu ekleyin ve 3 dakika daha kaynatın. Ardından ocaktan aldığınız bu karışımı soğumak üzere ocaktan alın ve soğuduktan sonra 1 adet limon suyu ekleyin. Bu karışım aç ya da tok karna her gün tüketilebilir. Ancak yaptığınız bu içeceği sadece 3 hafta uygulamanız yeterlidir.

1 ay boyunca havuç suyu tüketmeniz unutkanlığa çok iyi gelecek ve hafızanızı güçlendirecektir. Akşam uyumadan önce tüketmeniz önerilmektedir.

Sivilcelere iyi gelecek maske tarifinde ise 1 paket kuru maya ve su kullanılmaktadır. Mayayı su yardımı ile krem kıvamına gelene kadar karıştırın. İstediğiniz kıvamı elde etmek için suyu yavaş yavaş ekleyin. Cilt bakımınızı yaparken, göz çevresi dışında yüzünüze sürdüğünüz bu karışımı cildinizde 1 dakika kadar bekletin. Bu karışım haftada iki gün uygulandığında sivilcelerinizin azaldığını göreceksiniz.

Menapoz dönemi ve adet düzensizlikleri için soğan kürü çok etkilidir. 2 bardak su ile 1 orta boy soğanı parçalara ayırarak 5 dakika kaynatın. Süre sonunda tencereyi ocaktan alıp soğutun. Hazırlamış olduğunuz bu suyu öğle yemeğinden 10 dakika önce ve akşam yemeğinden 10 dakika önce 1 bardak içebilirsiniz. Böylece bu içeceğin düzenli tüketilmesi sonucunda etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu