Saç Bakımı

Hızlı Saç Uzatmak için Gerekli Vitaminler

Bazı insanlar ne kadar saç maskesi ve bakım yaparsa yapsın istedikleri uzunlukta saça sahip olamazlar. Saça maske uygulamanın yanı sıra hızlı saç uzatmak için alınması gereken vitaminler bulunmaktadır. Bu vitaminler saçınızı hızlı uzattığı gibi güçlü ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlar. Hızlı Saç Uzatmak için Gerekli Vitaminler

A vitamini: Cildin güzelleşmesine katkı sağlayan A vitamini, saçların uzaması ve güçlenmesi açısından çok etkilidir.

H vitamini: Cildin güçlenmesine katkı sağlamakla birlikte, saçların ve tırnakların kırılmasını önlemeye yardımcı olur.

B12 B6 vitamini: Beyaz saçların eski haline dönmesinde etkili bir çözümdür.

B2 vitamini: Saçlarınızda yağlanma ve kuruluk varsa vücudunuzda B2 eksikliği var demektir. Bu eksiklik giderildiğinde saçlarınız daha sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.

B3 vitamini: Erken yaşlarda saç beyazlamasının sebebi B3 vitamini eksikliğidir. B3 vitamini eksikliğini giderebilmek için kırmızı et, balık ve fıstık tüketmelisiniz.

B7 vitamini: Genellikle erkeklerde daha çok görülen saç dökülmesinin sebebi B7 vitamini eksikliğidir. Saç derinizde pullanma ve kaşıntı varsa B7 vitamini eksikliğini gidermelisiniz. Bu eksikliği beyaz et, karpuz ve balık gibi gıdaları tüketerek kapatabilirsiniz.

D vitamini: Saçınızdaki dökülmelerin sebebi D vitamini eksikliğidir. Bu ihtiyacı gidererek saç köklerinizin güçlenmesine ve kırılmaları önlemeye yardımcı olursunuz.

C vitamini: D vitamininde olduğu gibi saçlarınızda dökülmeler yaşıyorsanız C vitamini eksikliğinden şüphelenebilirsiniz.

E vitamini: Bu vitamini vücudunuza aldığınızda saç derinizde kan dolaşımı hızlanır. Sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olursunuz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu