Makyaj

Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır?

Bazı kadınlar üstün bir çaba ile sabahın en erken saatlerinde bile kapıdan makyaj yapmış bir şekilde çıkar. Fakat herkes uykudan yeni uyandığında makyaj yapacak enerjiyi kendinde bulamaz. Bu yüzden daha pratik çözümler arar. Akıllara tek bir soru gelir.  Hızlı makyaj nasıl yapılır?

Hali hazırda eli makyaj konusunda hızlanmış kadınlar daha pratik çözümleri uygularken zorlanmayacaktır.

Hızlı makyaj uygulaması için malzemelerin doğru şekilde hazırlanmış olması gerekir. Her birini uygulamak için kısıtlı bir zaman dilimi olduğundan uygulama işlemini yapılan araç da doğru seçilmelidir.

Hızlı Makyaj Yöntemi

Fondöten bazı kadınlar için olmazsa olmazdır. Böyleyse bile hızlı makyaj yapmak isteyenlerin sadece bir sünger yardımıyla az miktarda sürmesi gerekir. Cilt tonuna uygun seçilen bir fondöten doğru teknikle iyice yayılmalıdır.

Eğer aynı makyajla geç saatlere kadar dışarda kalınacaksa mutlaka tazelenmeli, üzerinden geçilmelidir. Çünkü az miktarda uygulanan fondöten uzun saatler boyunca kalıcı olmayacaktır.

Hızlı Makyaj Yöntemi

Kapatıcı kullanılıyorsa, gözaltlarına, lekelere ve uygulanmak istenen her bölgeye ince bir fırçayla sürülmelidir.

Bu tarz kozmetik ürünlerini kullanırken fırça kullanmak her zaman için hem en sağlıklı hem de en pratik yoldur. Fakat fırça çok sık değiştirilmesi gereken bir ürün olmadığından doğal yapılan ve sağlıklı olduğuna emin olduğunuz bir fırça alınmalıdır.

Doğal kıllarla yapılan bir fırça her hafta şampuan ile yıkanarak rahatlıkla temizlenebilir. Bu nedenle alınan fırçalar ve fırça setleri doğru seçilmelidir.

Bazı kadınlar renkli kozmetik ürünlerinden önce hem fondöten hem de pudra kullanır. Pudra tek başına da yeterli bir üründür. Fakat fondötenin üzerine uygulanıyorsa sünger yerine orta kalınlıkta bir fırça yardımıyla sürülebilir. Hem eşit dağılımı sağlar, hem de abartı bir miktarsa sürülmesini engellemiş olur.

Fondöten, kapatıcı ve pudradan sonra sıra göz makyajına gelir. Gözler kadınların en çok oyalandığı ve en fazla özen isteyen kısımdır. Bu nedenle hızlı makyaj yapmak isteyen biri gözlerini olabildiğince sade tutmalıdır.

Tek bir renkte ürünler seçilmeli veya en uğraşsız malzemeler kullanılmalıdır. Özellikle far ve göz kalemi gibi ürünleri kullanmaktan vazgeçemeyenler bu duruma dikkat etmelidir. Daha sade makyaj sevenler eyeliner uyguladıktan sonra rimel ile kirpiklere hacim kazandırıp göz makyajını bitirebilir. Böylelikle hem çabucak bitirir, hem de hızlı ve şık bir makyaj yapmış olur.

Hızlı makyajda ruj seçimi

Göz makyajının ardından, seçilen renkler ve kullanılan ürünler göz önünde bulundurularak ruj seçimi yapılmalıdır. Özellikle kış aylarında çatlayan ve kuruyan dudaklar için iyileştirici özellikleri olan rujlar en doğru seçim olacaktır.

Dudaklar da renklendirildikten sonra son işlem olarak allık uygulamasına geçilir. Gündüz için doğal tonlar seçilmelidir. Bir fırça yardımıyla abartılmadan uygulanmalıdır. İstek doğrultusunda geç saatlere doğru bir miktar daha arttırılabilir.

Tüm günü sabah yaptığı makyaj ile geçirmek zorunda kalan, tazelemek ve yenilemek için vakti olmayan kadınlar için pratik bir çözüm daha olduğunu söyleyebiliriz.

Makyajın daha kalıcı olmasını ve yüzünüzde daha uzun kalmasını sağlayan koruyucu bir sprey sıkarak görünümü koruyabilirsiniz. Hem hızlı makyaj yapmış hem de kalıcılığını sağlamış olursunuz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu