Beslenme Diyet

Hızlı Kilo Kaybı Hastalıklara Yol Açmakta

Piyasada çok fazla satılan hızlı kilo kaybına sözde yardımcı olan birçok ilaçlar ya da diyet programları dolaşmaktadır. Birçok insanın hayatına mal olan bu ilaçlardan kati suretle uzak durulmalıdır. Hızlı kilo kaybı hastalıklara yol açmakta hatta ölümlere neden olmaktadır.

Fazla kilolu kişilerin hızlı kilo verme isteği birçok yanlış yöntemleri uygulamalarına neden olmaktadır. Fırsatçıların bu durumdan yararlanarak insanları en hassas yerden yakalayarak satılan haplar insan sağlığını tehdit etmekle birlikte birçok organların işlevini yitirmesine neden olan ilaçlar vaat ederek haksız bir kazanç sağlamaktadır.

Günümüzde birçok insanın yaşadığı kilo probleminin bir rahatsızlık olduğu hakkında toplum bilincinin oluşturulması gerekmektedir. Fazla kilolar için mucizevî yöntemlerin olmayacağı konusunda herkesin bilinçli olması gerekmektedir. Hızlı kilo kaybının verilen kiloları geri almanıza neden olacağı gibi sağlığınızı da kaybetmenize neden olacaktır. Böyle vaat eden bir durumla karşılaşıldığında bunu itimat edilmemesi gerektiğini herkes bilmelidir.

Bu hapların dışında hızlı kilo kaybına yardımcı olan diyet programları da aynı şekilde tehlikelidir. Bu diyet programlarının az kalori içermesi, gerekli vitamin ve minerallerden tamamen yoksun olmaları sağlık için büyük tehdit arz etmektedir.

Bir uzman yardımıyla kişiye özel olarak hazırlanacak bir diyet programı sağlıklı bir şekilde ve kalıcı olarak kilo vermeniz gerekmektedir. Herkeste farklılık gösteren diyet programı hayat boyu devam edecek bir beslenme alışkanlığı olmalıdır. Diyet yapmak aç kalmak, açlıktan işkence çekmek değildir. Sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlığı kazanarak bir ömür zayıf ama sağlıklı kalabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu